Sadece Üst Diş Teli Fiyatları

Sadece Üst Diş Teli Fiyatları

Sadece üst diş teli fiyatları, Türk Diş Hekimleri Birliği’nin belirlemiş olduğu rehber tarifede ortalama 4000 TL ile 6000 TL olarak belirtilmektedir. Diş teli tedavi fiyatları belirlenirken kullanılacak malzemenin çeşidi, diş telinin takılacağı senansın süresi ve hekim tecrübesi etkili olmaktadır.

Sadece üst diş teli fiyatları, çift çene diş teli fiyatlarına göre daha uygun olmaktadır. Fakat hastanın alt ve üst çenedeki diş bozukluklarının giderilmesi için çift diş tel ihtiyacı duyulduğu zaman fiyatlarda değişiklik görülmektedir. Çift diş teli fiyatları ortalama 7500 TL ile 12.500 TL olarak değişebilmektedir.

Diş Teli Çeşitleri

Diş teli taktırmak sağlık açısından önemli olsa da estetik açıdan da oldukça önemlidir. Düzgün diş dizilimine sahip olmayan insanlar gülmekten çoğu zaman kaçınırlar ve rahatsız olurlar. Bu nedenden dolayı son zamanlarda diş teli çok fazla tercih edilen tedavi yöntemi olmaktadır. Talebin fazlalaşmasından dolayı farklı diş teli çeşitleri üretilmektedir. Üç çeşit diş teli modeli günümüzde kullanılmaktadır. Seçilen diş teli modelleri fiyatlardaki değişikliğe de neden olabilmektedir.

Sadece Üst Diş Teli Fiyatları

“Metal Diş Teli”

Metal diş telleri, ortodonti tedavilerinde en çok kullanılan diş teli çeşididir. Dayanıklı yapısı sayesinde kolay kolay kırılma görülmemektedir. Bu nedenden dolayı birçok hasta tercih etmektedir. Tedavi süresi ortalama 2 yıldır fakat bazı hastalarda bu zaman değişebilmektedir.

“Lingual Diş Teli”

Lingual diş teli, genellikle yetişkinlerde kullanılmaktadır. Tellerin görüntüsünden rahatsız olan hastalar için dişlerin arka kısmına içten diş teli olarak yerleştirilir. Kişiden kişiye değişen bu tedavinin süresi en az bir yıldır.

“Porselen Diş Teli”

Porselen diş teli, estetik açıdan diğer tellere göre oldukça avantaj sağlamaktadır. Şeffaf diş telleri olarak da adlandırılan bu tel çeşidi, ortalama 2-3 yıl arasında takılması gerekmektedir. Maliyeti diğer diş tellerine göre yüksektir. Fakat hastaların çoğu bu diş telini tercih etmektedir.

Diş Teli Fiyatları 2022

Her sene Türk Diş Hekimleri Birliği’nin belirlemiş olduğu rehber tarifelere göre diş teli fiyatları belirlenmektedir. Tedavi talebiyle gelen hastaya öncelikle klinik ve radyolojik muayene sonrası tedavi planı hazırlanmaktadır. Bu planlamada var olan sorunlar, tedavi seçenekleri ve beklenen sonuç göz önünde bulundurularak hazırlanmaktadır. Bu planlama neticesinde fiyatlarında belirlenmesi doğru orantılıdır. Ayrıca bazen tel tedavisi öncesinde üst çene genişletme gibi iskeletsel tedavi uygulamalar gereği olabilmektedir. Bu tip uygulamalar sonucunda fiyatta değişiklikler görülebilmektedir.

Tedavi de kullanılacak materyal seçiminde hastanın görüşlerine ve isteklerine de başvurulmaktadır. Bu yüzden tedavi ücretinin belirlenmesinde hastanın payı da oldukça etkilidir. Ortodonti tedavilerin uygulama şekli ve kullanılacak materyal seçeneği çok fazla olmasından dolayı hastanın istekleri doğrultusunda hareket edilmektedir.

Enis GÜRAY, uzman olduğu ortodonti alanında, Ankara merkezli muayenehanesinde kişiye özel olarak tedavi hizmetleri sunmaktadır. Ortodontik tedaviler hakkında talep ettiğiniz tedaviler ile ilgili bilgiler almak ve tedaviler hakkında güncel fiyat bilgisine sahip olmak için iletişim adreslerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Invisalign Tedavisi