Diş Teli Fiyatları

Diş teli fiyatları çarpık diş ya da kapanış bozukluğu gibi sorunlardan yakınan hastalar tarafından merak konusu olmaktadır. Diş telleri ve şeffaf plaklar, bahsi geçen sorunları başarıyla tedavi edebilmektedir. En uygun tedavinin seçimi konusunda diş hekiminize güvenebilirsiniz.

Diş teli fiyatları bu ortodontik tedavinin hangi diş hastanesi dahilinde yapılacağına veya kişinin kaç yaşında olduğuna göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca vakanın ağırlığı ve diş teli uygulamasının hangi çene bölümü için yapılacağı gibi faktörler de fiyatlar konusunda belirleyici olabilmektedir. Diş telleri, temel ortodontik problemlerin tedavisinde uygulanan altın standart bir yöntemdir. Zamanla faklı varyasyonları geliştirilmiş ve böylece ağızdaki tel görünümü neredeyse giderilmiştir.

Diş Teli Tedavisi Fiyatları

Diş teli, ortodonti alanının temel tedavilerinden biridir ve etkileyici sonuçları ile halen uygulanmaya devam edilmektedir. Şeffaf diş teli ve lingual diş teli gibi farklı uygulama alanları da bulunmaktadır. Peki standart bir diş teli kaç TL? Muayenehanemiz, Türk Dişhekimleri Birliği tarafından yayınlanan ve düzenli olarak güncellenen fiyat listesine uygun olarak hareket etmektedir.

Ücretler genellikle yılda iki kez güncellenmektedir. Diş teli ve ilişkili bazı uygulamaların güncel (2023) fiyatlarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tedavi/İşlemKDV Hariç FiyatKDV Dahil Fiyat (%8)
Lateral Sefalometrik Film Analizi300,93 ₺325,00 ₺
Lingual Teknikle Angle Sınıf I Anomalilerinin Ortodontik Tedavisi8.828,70 ₺9.535,00 ₺
Lingual Teknikle Angle Sınıf II Anomalilerinin Ortodontik Tedavisi11.194,44 ₺12.090,00 ₺
Lingual Teknikle Angle Sınıf III Anomalilerinin Ortodontik Tedavisi13.680,56 ₺14.775,00 ₺
Düz Ark Teli Tatbiki (Tek Çene NİTİ Telleri)569,44 ₺615,00 ₺
Büküm İçeren Tel Tatbiki (Tek Çene)587,96 ₺635,00 ₺
Bant Tatbiki (Tek Diş)541,00 ₺585,00 ₺
Braket Tatbiki (Tek Diş)472,22 ₺510,00 ₺
Lingual Braket Tatbiki (Tek Diş)550,93 ₺595,00 ₺
Bant veya Braket Çıkarılması (Tek Diş)199,07 ₺215,00 ₺
Bize Ulaşın
[contact-form-7 id=”659″]
Diş Teli Fiyatları
Diş Teli Fiyatları

Diş Teli Fiyatları 2022

Diş teli veya şeffaf plak tedavisi gibi önemli diş sağlığı uygulamaları için fiyat araştırmaları sıklıkla yapılmaktadır. Peki şeffaf diş teli fiyatları ne kadar? Öncelikle devlete bağlı ağız ve diş sağlığı merkezlerinde ve hastanelerde sadece 18 yaşından küçük hastaların ortodontik tedavilerinin yapılabildiğini hatırlatmak gerekir.

SGK diş teli fiyatları konusunda, çocuk kategorisindeki hastaların ücretlerini belli oranlarda karşılama politikası izlemektedir. Ancak devlet hastaneleri, genellikle hasta taleplerini karşılamakta yetersiz kalmakta ve çok ileri tarihlere operasyon randevuları vermektedir. Bu durum, etkili ve konforlu bir tedavinin de önüne geçmektedir.

Devlette diş teli uygulaması nasıl? Devlete bağlı kurumlarda yetişkin hastalara diş teli takılmaz. Bu hastalar özel kliniklere yönlendirilir. Özel kliniklerdeki fiyatlar da belli kriterlere göre değişiklik gösterebilir. Bunları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

  • Kliniğin fiyat politikaları
  • Türk Dişhekimleri Birliği’nin fiyat listesi
  • Diş telinin yöntemi ve uygulanan malzemenin kalitesi

Görünmez Diş Teli

Lingul ortodonti alanının öne çıkan uygulamalarından biri de görünmez diş telidir. Lingual diş teli ve içten diş teli isimleriyle de bilinmektedir. Lingual, Latince kökenli bir kelime olup dile bakan anlamına gelmektedir. Klasik bir tedavide diş telleri, ön dişlerin dudağa bakan kısımlarına uygulanırken, azı dişlerde bu konum yanağa bakan tarafta olmaktadır.

Dişlerin, dışarıdan bakanlar tarafından görülmediği kısımları da bulunmaktadır. Diş telleri bu bölgelere uygulandığında hem etkili bir tedavi alınır hem de kişinin tel tedavisi aldığı büyük ölçüde gizlenmiş olur. Görünmez diş teli uygulaması ile gülümseme veya konuşma sırasında tellerinizi kimse fark etmez. Böylece daha estetik gülüşler mümkün hale gelir. Doç. Dr. Enis Güray gibi ortodonti alanının uzmanı bir diş hekimi bu operasyonları başarıyla gerçekleştirebilir.

Diş Teli Fiyatları
Diş Teli Fiyatları Hakkında Bilgi Almak İçin
Diş Teli Fiyatları

Şeffaf Diş Teli

Estetik gülüşlere odaklanan bir başka uygulama da şeffaf diş teli olarak bilinmektedir. Klasik tel uygulamasından prensip olarak farkı olmayan bu tedavide kullanılan teller şeffaf yapılıdır. Daha göze hitap eden bir tasarımı olmakla beraber görünürlüğü düşüktür.

Invisalign olarak bilinen şeffaf plaklar da benzer amaçlarla uygulanmaktadır. Şeffaf plaklar bir çocuk tarafından dahi kolaylıkla çıkarılıp takılabilen yapıdadır. Temizliği ve kullanımı son derece kolaydır. Ancak bazı ağır vakalarda diş teli kullanmak daha etkili bir tedavi sağlayabilmektedir. Bu nedenle en doğru kararı verebilmeniz için diş hekiminize danışmanız tavsiye edilmektedir.

Şeffaf plak fiyatları nedir? Türk Dişhekimleri Birliği’nin yayınladığı güncel verilere aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

İşlem KDV Hariç Tedavi Ücreti (TL) KDV Dahil Ücret (%8)
Şeffaf Plaklar ile Ortodontik Tedavi (Hafif) (Plak Ücreti Hariç) 11.833,33 ₺ 12.780,00 ₺
Şeffaf Plaklar ile Ortodontik Tedavi (Orta) (Plak Ücreti Hariç) 16.898,15 ₺ 18.250,00 ₺
Şeffaf Plaklar ile Ortodontik Tedavi (Ağır) (Plak Ücreti Hariç) 25.351,85 ₺ 27.380,00 ₺