Invisalign Fiyatları

Invisaling fiyatları, Türk Diş Hekimleri Birliği’nin 2022 yılı için belirlemiş olduğu rehber tarifeye göre güncellenmektedir. 2022 invisaling tedavi fiyatları KDV hariç olarak, ortalama 7.000 TL ile 15.000 TL arasında değişmektedir. Şeffaf plak tedavilerinde kullanılacak olan plak ücreti fiyatlara dahil değildir.

Invisalign fiyatları, tedavinin uygulanacağı zorluk derecelerine bağlı olarak değişiklikler gösterebilmektedir. Şeffaf plak tedavilerinde, hekiminiz tarafından belirlenen, talep ettiğiniz tedavi için dişlerinize en uygun olan plaklar seçilmelidir. Tedavi sürecine dair net bir fiyat belirlenmesi için hekiminiz tarafından tüm detayların yer aldığı konsept dahilinde muayene gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Siz de Doç. Dr. Enis GÜRAY tarafından uygulanan ortodontik tedavilerin fiyat bilgilerini öğrenmek, tedaviler hakkında daha detaylı şekilde bilgilere sahip olmak için iletişim numaralarımızı arayarak randevu oluşturabilirsiniz, talep edeceğiniz işlemlerle ilgili olarak teknik bilgilere sahip olabilirsiniz.

Invisalign Tedavisi

Invisalign tedavileri, diş teli kullanılmadan, çapraşık diş probleminin düzeltilmesinde kullanılan tedavi yöntemidir. Diğer bir adıyla şeffaf plak tedavisi, diş teli takmak istemeyen hastalar için kullanılan yöntemdir. Şeffaf plaklar sayesinde istenilen diş dizilimine sahip olunabilmektedir. Diş teli çıkarıldıktan sonra dişlerin kaymasını engellemek ve bir arada tutmak amacıyla da kullanılmaktadır.

Şeffaf plaklar, her yaştan kişiye uygulanabilmesi açısından oldukça avantajlıdır. Şeffaf plakların sağladığı avantajlar;

  • İstenildiği zaman çıkarma ve takma konforu sunar
  • Estetik ve zarif görünümüyle dişlere tam uyum sağlar
  • İnce yapısı sayesinde sizlere rahatsızlık vermez
  • Diş telleriyle kıyasladığımız zaman yemek yerken kolaylıkla çıkartma imkânı sunar
  • Plakların çıkartılmasından dolayı kolaylıkla ağız hijyeni yapılabilir
  • Tedavi süresi diş tellerine göre daha kısa ve kolay uygulanabilir

olarak söyleyebiliriz.

Invisalign Fiyatları

Şeffaf plak tedavilerinin tercih edilmesinin en büyük sebebi kolay kullanımıdır. Keskin köşeleri olmadığı için yumuşak dokuları rahatsız etmez ve neredeyse görünmez olduğu için birçok hasta bu tedavi yöntemini kullanmaktadır. Şeffaf diş plaklar, diş ve çenenizden alınan ölçülere göre üretilmektedir. Tamamen size özel olarak üretilen plaklar hekim tarafından takılmaktadır. Her bir şeffaf plak dişleri ortalama 0,25-0,5 mm kadar düzeltmektedir. Tedavinin süresi, dişte bulunun bozukluğun şiddetine göre değişmektedir. Ortalama 3 ile 5 ay arasında kullanılması uygundur. Günde ortalama en az 20 saat takılması uygun görülmektedir.

Invisalign Fiyatları 2022

Şeffaf plak tedavileri son yıllarda insanların en çok tercih ettiği ortodontik tedavi yöntemlerinden biridir. Şeffaf yapısı sayesinde neredeyse görünmez olan bu plaklar, kullanış açısından insanlara oldukça avantaj sağlamaktadır. Türk Diş Hekimleri Birliği’nin 2022 yılı için belirlediği fiyat listesi diş hekimlerine rehberlik yapmaktadır. Türk Diş Hekimleri Birliğinin yayınladığı listede ki invisaling tedavi fiyatları;

  • Şeffaf Plaklar ile Ortodontik Tedavi (Hafif) (Plak Ücreti Hariç): 7.000 KDV Hariç – 7.560 (%8 KDV Dahil)
  • Şeffaf Plaklar ile Ortodontik Tedavi (Orta) (Plak Ücreti Hariç): 10.000 KDV Hariç – 10.800 (%8 KDV Dahil)
  • Şeffaf Plaklar ile Ortodontik Tedavi (Ağır) (Plak Ücreti Hariç): 15.000 KDV Hariç – 16.200 (%8 KDV Dahil)

olarak paylaşılmıştır.

Doç. Dr. Enis GÜRAY, uzmanlık alanı olduğu ortodontik tedaviler dahilinde, Ankara genelinde özel çözümler sunmaktadır. Siz de bu ayrıcalıklardan faydalanmak ve tedaviler hakkında güncel fiyat bilgisi almak için, iletişim adreslerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Invisalign Tedavisi