Invisalign Ankara

Invisalign Ankara ilinde yalnızca belli merkezlerde uygulanabilen bir tedavi alanıdır. İşlemin gerçekleştirilebilmesi için başvurulacak klinikte ortodonti alanında uzman bir diş hekimi bulunmalıdır. Ayrıca devlet hastanelerinde yetişkin hastaların ortodontik tedavi işlemleri yapılmamaktadır.

Invisalign Ankara gibi büyükşehirlerde, bilinen ve sıkça tercih edilen bir uygulama halini almıştır. Özellikle de sosyal hayata dahil olurken; iş veya okul yaşantısında daha estetik bir gülüşe sahip olma düşüncesi insanları cezbetmektedir. Çarpık dişler veya çeşitli çene problemleri gülüşü ve diş estetiğini bozabilmektedir. Klasik bir tedavi seçeneği olan diş teli ise dişler üzerinde koyu renkli braketlerin öne çıkmasına neden olmaktadır. Bu tür durumların önüne geçmek amacıyla şeffaf plak da denilen invisalign tedavisi bir adım öne çıkmaktadır.

Invisalign Ankara

Invisalign şeffaf plak tedavisi pek çok hasta grubu için son derece uygun ve konforlu bir seçenek sunmaktadır. Tedavi, hastaların yaş grupları da dikkate alınarak üç isim altında toplanmaktadır.

  • Invisalign first: Süt dişlerinin dökülüp yetişkin dişlerinin çıkmaya başladığı çocukluk evresinde uygulanan tedavinin adıdır. Bu aşamada, çapraşıklık veya maloklüzyon gibi bir sorun tedavi edilebilirken önleyici müdahaleler de yapılabilir. Örneğin yetişkin dişler için gereken alanı açmak veya çene kemiğini genişletmek bunlar arasında sıralanabilir. Çocuk hastanın invisalign tedavisi için uygun olup olmadığına diş hekimi karar verecektir.
  • Invisalign teen: Tedavinin ergenlik çağındaki bireylere uygulanan versiyonu teen adıyla anılmaktadır. Bu gruptaki hastalar genellikle 12-18 yaş arasındadır.
  • Invisalign: Tedavinin adı, yetişkinlerde herhangi bir ek almaz. Çeşitli ortodontik problemlerden yakınan erişkin hasta, gerekli tetkikler yapıldıktan sonra tedaviye alınır. Bu hasta grubu, devlet hastanelerinde ve Sağlık Bakanlığına bağlı ağız ve diş sağlığı merkezlerinde ne yazık ki tedaviye kabul edilmez. Bu nedenle hastaların özel bir kliniğe veya merkeze başvurmaları gerekir.

Invisalign Ankara Fiyat

Ankara şeffaf plak fiyatları veya Ankara invisalign fiyat şehirde uygulamayı gerçekleştirmek isteyen hastalar tarafından merak konusu olmaktadır. Invisalign tedavisi kaç TL ve invisalign pahalı mı? Sıklıkla yöneltilen sorular arasındadır. Invisalign fiyat 2022 hakkında Türk Diş Hekimleri Birliği’nin (TDB) yayınladığı listeye bakılarak bilgi edinilebilir.

Invisalign Ankara ilinde farklı fiyat seçenekleriyle bulunabilen bir tedavidir. Doç. Dr. Enis Güray’ın Ankara Çankaya’daki muayenehanesi, TDB tarafından tavsiye edilen fiyatlara uymaktadır. Invisalign fiyat bilgisi için aşağıdaki tabloyu inceleyebilirsiniz.

İşlem KDV Hariç Tedavi Ücreti %8 KDV Dahil Ücret
Şeffaf Plaklar ile Ortodontik Tedavi (Hafif) (Plak Ücreti Hariç) 7.000 TL 7.560 TL
Şeffaf Plaklar ile Ortodontik Tedavi (Orta) (Plak Ücreti Hariç) 10.000 TL 10.800 TL
Şeffaf Plaklar ile Ortodontik Tedavi (Ağır) (Plak Ücreti Hariç) 15.000 TL 16.200 TL
Lateral Sefalometrik Film Analizi 171,30 TL 185,00 TL

Invisalign okunuşu nedir? Halk arasında merak edilen başka bir sorudur. Bu sözcük dilimizde “invizilayn” şeklinde telaffuz edilebilir.

Ankara Invisalign

Şeffaf plaklar, diş kalıpları alınarak kişiye özel olarak hazırlanmaktadır. Günün büyük bir kısmında dişler üzerinde takılı duran şeffaf diş plağı yemek yerken veya asitli, şekerli içecekler tüketilirken çıkarılmalıdır. Ayrıca her akşam yatmadan önce çıkarılarak bir diş fırçası veya çeşitli temizleme tabletleri yardımıyla temizlenmelidir.

Şeffaf plakların diş macunu ile temizlenmesi önerilmemektedir. Çünkü macunlar plak yüzeyini aşındırabilir ve şeffaflığını giderebilir. Invisalign mi diş teli mi? Her iki tedavi yöntemi de oldukça etkilidir. Sağlıklı, yeterli düzeyde kemik ve diş eti dokusuna sahip her birey iki tedaviden de yararlanabilir.

Ancak daha önce de bahsedildiği üzere diş telleri, gülerken, konuşurken veya yemek yerken istenmeyen görüntülere yol açabilir. Ayrıca diş telleri hasta tarafından çıkarılamaz ve kolayca temizlenemez. Günde en az 4-5 kez, özellikle de yemeklerden sonra ve yatmadan önce diş fırçası ile iyice temizlenmesi gerekir. Ancak şeffaf plaklar, bir çocuk tarafından dahi kolayca çıkarılabilir ve su altında temizlenebilir. Şeffaf yapıları nedeniyle ağızda kolay kolay belli olmaz.

Invisalign Tedavisi İhtiyaçlarınız İçin
Invisalign Ankara

Ankara Invisalign Yapan Yerler

Şeffaf plak Ankara şehrinde bazı merkezlerde veya kliniklerde uygulanabilen bir tedavidir. Peki bu merkezler hangileridir ve hangi tedavileri yapabilmektedir?

  • Devlet hastanelerinin genel diş hekimliği bölümleri: Genellikle bir ortodontist bulunmaz ve ortodontik tedaviler gerçekleştirilmez.
  • Devlete bağlı ağız ve diş sağlığı merkezleri ve diş hekimliği fakülteleri: Çoğunlukla ortodonti alanında uzman hekimler bulunur ve yalnızca 18 yaşından küçük hastalar tedaviye kabul edilir. Ancak genellikle tedaviler için uzun bekleme süreleri gerekmektedir.
  • Özel ağız ve diş sağlığı merkezleri ve kişisel muayenehaneler: Buradaki ortodontistler, alandaki tedavileri başarıyla gerçekleştirebilir. Ayrıca tedaviye kabul için herhangi bir yaş kriteri de aranmaz. Tüm hastalar muayene edilir.

Doç. Dr. Enis Güray, bir ortodonti uzmanı olarak geliştirdiği dünya çapındaki icatlarıyla bilinmektedir. Çankaya’daki kişisel muayenehanesinde hizmet veren Dr. Güray’dan randevu almak için, internet sitemizde yer alan iletişim bilgileri üzerinden bizimle irtibata geçebilirsiniz.