Şeffaf Plak Fiyatları

Şeffaf plak fiyatları, kullanılacak olan maddenin türüne ve aparatın kişiye özel olarak üretilen adet bilgisine bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından her yıl diş tedavileri alanından fiyat belirlemesi yapılmaktadır. İlgili fiyatlar dahilinde şeffaf plaklar ile ortodontik tedavi ücretleri de taban fiyat bazında belirtilmektedir.

Şeffaf plak fiyatları, üretim esnasında tercih edilen ham maddenin maliyetine göre de değişiklik arz edebilmektedir. Sağlığınız için optimum çözümler üzerinde çalışmalar yapmaya devam eden Doç. Dr. Enis Güray tarafından uygulanan şeffaf plaklar ile ortodontik tedaviler hakkında, detaylı bilgilere sahip olmak için iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilir ve hızlı şekilde randevu talep edebilirsiniz.

Şeffaf Plak Nedir?

Şeffaf plaklar, çapraşık diş problemlerinin telafi ve tedavisi amacıyla tercih edilen tel aparatları tercih etmek istemeyen fakat mevcut diş görünümünden de memnun olmayan kişiler için üretilen estetik bir ortodontik tedavi apareyidir. Invisalign tedavisi olarak literatürde yer alan bu uygulamalar, ayrıca, halk arasında şeffaf plak tedavisi olarak da bilinmektedir.

Teknolojinin ilerlemesiyle beraber daha sık kullanılmaya başlandığı tespit edilen ilgili plaklar ile olumlu sonuç alan hastaların sayısında da ciddi bir oranda artış yaşandığı bilinmektedir.

Şeffaf Plak Fiyatları
Şeffaf Plak Fiyatları

Klasik yöntemlere göre daha estetik olmasından dolayı birçok kişi şeffaf plak tedavisini tercih etmektedir. Bu uygulama yönteminde, teknolojik imkanlardan üst seviyede destek alınmaktadır.

Muayene süreci sonrasında, tespit edilen anomalilerin ve diş dizilim hatalarının düzeltilmesi amacıyla, hastaya uygun olarak kişiye özel üretimler yapılır. Bu üretimler ise bilgisayar ortamında, dişlerin üç boyutlu görüntülerinin elde edilmesi ve diş boyutlarının hesaplanmasıyla, kullanılacak olan diş plaklarının kalıp ölçüleri dahilinde, hasta ile tam olarak uyumlu olacak şekilde elde edilmektedir.

Invisalign tedavisinin hastalara sağladığı birçok avantaj bulunmaktadır.

  • Şeffaf plakların estetik ve zarif bir görüntüsü bulunmaktadır
  • Diş tellerine göre daha az muayene gerektirir
  • Rahatlıkla çıkartılabilmesinden dolayı ağız hijyeni kolaylıkla yapılabilmektedir
  • Şeffaf plaklar yemek yerken çıkartılabilir
  • Şeffaf yapıları sayesinde dışarıdan bakıldığı zaman anlaşılmaz
  • İstenildiği zaman kolaylıkla çıkartılabilmektedir.

Söz konusu apareylerin günde ortalama 20 saat kullanılmasının uygun olduğu belirtilmektedir. Plakların ilk takıldığı zamanlarda, pek çok hasta için ilk etapta, diş teli tedavisinde yaşanan benzer bir durum olan sıkışma hissi meydana gelebilmektedir. Bu durumun dışında bazı durumlarda kısa süreli ağrılar yaşanabilmektedir.

Şeffaf Plak Fiyatları 2022

Şeffaf plak tedavileri, teknolojinin ilerlemesiyle beraber popüler olan ortodonti tedavilerinden biri olarak ön plana çıkmaktadır. Şeffaf plak tedavisi uygulayacak kişiler tarafından ise uygulamanın süreci kadar merak uyandıran bir diğer konu ise tedavi ücretleri olmaktadır.

Hasta talepleri, kullanılacak malzeme ve teknolojik araçlarda yaşanabilecek farklılıklardaki detaylarla birlikte değişiklik gösterebilecek olan, 2022 şeffaf plaklar ile ortodontik tedavi fiyatları; 7.000 TL ile 15000 TL arasında farklılık göstermektedir. Belirtilen fiyatlar sadece tedavi ücreti olarak tespit edilmektedir. Kullanılacak olan şeffaf plakların fiyatı söz konusu rakamlara dahil değildir.

Türk Diş Hekimleri Birliği’nin 2022 yılı için belirlemiş olduğu rehber tarifeye göre;

  • Şeffaf Plaklar ile Ortodontik Tedavi (Hafif) (Plak Ücreti Hariç): 7.000 TL – 7.560 TL KDV Dahil
  • Şeffaf Plaklar ile Ortodontik Tedavi (Orta) (Plak Ücreti Hariç): 10.000 TL – 10.800 TL KDV Dahil
  • Şeffaf Plaklar ile Ortodontik Tedavi (Ağır) (Plak Ücreti Hariç): 15.000 TL – 16.200 TL KDV Dahil

olarak ifade edilmektedir.

Siz de Doç. Dr. Enis GÜRAY tarafından uygulanan ortodontik tedavilerin fiyat bilgilerini öğrenmek, tedaviler hakkında daha detaylı bilgilere sahip olmak ve en hızlı şekilde randevu oluşturmak için iletişim adreslerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.