Ortodonti Ankara

Ortodonti Ankara tedavileri, diş ve çene yapısında şekil bozukluklarına sahip olan hastaların, rahatsızlıklarına engel olmak için tedavi uygulama yapan diş hekimliği alanıdır. Bu tedavi yöntemleri; ortodontist unvanına sahip hekimler tarafından gerçekleştirilen özel tedavi uygulamalarıdır.

Ortodonti Ankara uygulamaları kapsamında, çapraşık diş problemine sahip olan hastalar için genellikle diş teli ya da şeffaf plaklar kullanılan tedavi yöntemleri üzerinde çalışmalar yapılmaktadır. Çene bozukluklarına sahip olan hastanın tedavi sürecinden önce ise ilk olarak hastanın yaş tespit edilmektedir. Tedaviden doğru sonuç alınması için önemli olan bu bilgi dahilinde bilindiği üzere; gelişim evresini tamamlamamış çocuklarda, ortodonti tedavileri daha verimli sonuçlar sunmaktadır.

Ortodonti Nedir?

Ortodonti, günümüzde diş ve çene bozukluklarını teşhis ve tedavi etme iradesine sahip olan hekimlerin hizmet verdikleri tıp alanıdır. Ortodontist unvanına sahip olan hekimler tarafından tedavi mümkün olmaktadır; uzmanlığını almamış olan diş hekimleri, bu alandaki birçok uygulamayı yapma ehliyetine sahip değildir.

Ortodontik tedavi ile bireyler daha sağlıklı dişlere sahip olurken bunun beraberinde estetik bir görünüme de sahip olmaları sağlanmaktadır. Bu tedaviler yardımıyla, ayrıca, doğuştan gelen çene bozuklukları da tedavi edilmektedir. Ortodonti tedaviler, her yaş grubuna uygulanabilen tedavi yöntemleri olarak, son yıllarda çok sayıda hastanın başvuru yaptığı bir alandır.

Yetişkinlik döneminde çene bozukluğu ileri seviyede gözlemlenmiş olan hastalar için; cerrahi operasyonlar, tedavi ile birlikte planlamaya dahil edilmektedir. Rahatsızlık çeşitlerinden bir tanesi olan diş çarpıklığı için bazı tel malzemeleri kullanılırken; dişlerin dizilimi konusunda problemi olan hastalarda ise diş telinin kullanılması ve sosyal hayatta dışarıdan görülmesi estetik açıdan tercih edilmeyebilmektedir. Bu nedenden dolayı, daha estetik bir görüntü aracılığıyla tedavi sürecine devam edilebilmesi amacıyla, şeffaf plaklar kullanılan tedavi yöntemleri geliştirilmektedir. Ortodontik tedaviler kapsamında kullanılan bazı uygulamalar şu şekilde listelenebilir:

 • Metal Braketler (Diş Telleri)
 • Kapaklı Diş Telleri (Self Ligating)
 • Beyaz Teller (Porselen Tel)
 • Beyaz Teller (Porselen Tel)
 • Şeffaf Plaklar
 • Lingual Ortodonti (İçten Takılan Tel)
 • Hareketli Apareyler (Damaklık)
 • Sabit Fonksiyonel Aygıtlar (Powerscope)
 • Geçici Dayanak Vidaları (Temporary Anchorage Device)

Ankara Ortodonti Fiyatları

Tıp alanında gerçekleştirilen birçok uygulamanın maliyeti gibi, ortodontik tedaviler kapsamında uygulanan işlemlerin de fiyatları, çeşitli faktörlere bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından belirlenen fiyat listesine riayet edilmekle birlikte; söz konusu sebeplerden dolayı ortodonti alanlarında gerçekleştirilecek olan tedaviler fiyatlar, hastanın sahip olduğu koşullar ve ekstra taleplerine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. İlgili tedavi fiyatlarını etkileyen unsurlar;

 • Hastanın, ağız ve diş yapısındaki bozukluğun derecesi
 • Tedavide kullanılacak malzemelerin türü ve kalitesi
 • Tedavinin yapıldığı seans sürelerinin uzunluğu
 • Hastanın bulunduğu yaş aralığı
 • Diş hekiminin eğitim seviyesi ve popülerliği
 • Ülke, şehir ve kliniğin bulunduğu konum

gibi faktörler olarak listelenebilmektedir.

Ankara Ortodonti Polikliniği

Günümüzde birçok kişi ortodontik tedaviler için ortodonti polikliniğine başvuru yapmaktadır. Oldukça önemli bir konu olan ağız ve diş sağlığı rahatsızlıklarını gidermek için ilgili doktora veya kliniğe karar verirken, titiz davranmak ve bazı kriterlere özen göstermek gerekmektedir. İyi bir diş kliniği seçimlerimizde dikkat edilmesi gereken konular ise şu şekilde özetlenebilmektedir.

“Alanında Uzmanlaşmış Hekimler”

Diş hekimi seçerken alanında deneyim sahibi ve uzmanlaşmış hekimler olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Ankara merkezli polikliniğimizde sizlere hizmet veren Doç. Dr. Enis Güray ortodonti uzmanlığında birçok eğitimler almış ve 1982-1986 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Ortodonti Anabilim dalında araştırma görevlisi olarak çalışmalarını sürdürmüştür. 2004’ten bu yana serbest ortodontist olarak kliniğinde hastalarını kabul ederken, Çukurova Üniversitesi Ortodonti AD Öğretim Görevlisi olarak da akademik çalışmalarını sürdürmektedir.

“Son Teknoloji Tedavi Ekipmanları”

Tedavinizin iyi bir poliklinikte olması için, son teknoloji tedavi ekipmanlarına sahip olması gerekmektedir. Uygulama sırasında acısız ve konforlu bir tedavi süreci olması için bu cihazların önemi büyüktür. Enis Güray Ortho olarak ağız ve diş sağlığı alanında kullanılması için üretilen son teknoloji tedavi ekipmanları mevcuttur. Bu şekilde hastalarımıza acısız ve konforlu bir tedavi hizmeti sunmaktayız.

“Döneme Uygun Tedavi Yöntemleri”

Ağız ve diş sağlığı insanlar için oldukça önemli bir konudur. Teknolojiyi takip etmeyen ve eskimiş tedavi yöntemlerinin kullanılması sonucunda sorununuzla ilgili yüzeysel çözümlere ulaşıp kalıcı sonuçlar alamayabilirsiniz. Eski dönemlere ait tedavi yöntemleri, çene ve kemik yapısına zarar verip ağrılı iyileşme süreçlerine sebep olabilmektedir.

Ankara Ortodonti Uzmanı

Doç. Dr. Enis Güray tarafından sizlere hizmet verilen muayenehanede, güler yüzlü hizmet ve güçlü iletişim bağlarıyla sizlere doğru ve özgün tedaviler sunulmaktadır. Her hastaya aynı özen ve özveriyle yaklaşılan, hasta sorunlarını tam olarak anlayıp açıklayıcı ve güler yüzlü bir tedavi süreciyle memnun ayrılmaları, tedavi aşamalarımızda taviz verilmeyen misyonlarımız arasında yer almaktadır.

Dr. Enis Güray, uzmanlık alanı olduğu ortodontik tedaviler dahilinde, Ankara genelinde özel çözümler sunmaktadır. Siz de bu ayrıcalıklardan faydalanmak ve tedaviler hakkında güncel fiyat bilgisi almak için, iletişim adreslerimizden bize sorularınızı yönlendirebilirsiniz.

Ortodontik Tedaviler