En İyi Ortodontist Ankara

En İyi Ortodontist Ankara

En iyi ortodontist Ankara ya da İstanbul gibi pek çok şehirde araştırılan, merak edilen bir konudur. Bir ortodonti uzmanı bu alandaki işlemleri başarıyla gerçekleştirebilir. Yine de dişler, vücudumuzun vazgeçilmez yapılarından biridir ve bu yapıları alanında en iyi olduğunu düşündüğümüz kişilere emanet etmek isteriz.

En iyi ortodontist Ankara için düşünülecek olursa pek çok farklı merkezde çalışan hekimler olduğu göze çarpacaktır. En iyi ortodontist hangi özelliklere sahip olmalıdır? Hastayı dikkatlice dinleyen, görüntüleme yöntemleriyle muayene gerçekleştiren ve hastaya en uygun tedaviyi planlayan diş hekimi en iyisi olmaya adaydır. Ankara’da Çankaya’daki kişisel muayenehanesinde hizmet veren, Doç. Dr Enis Güray’dan kolayca randevu alabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ankara En İyi Ortodontist

Hangi alanda olursa olsun pek çok hasta en iyi tedaviyi almak ister. Ancak yalnızca bazıları bunun için derin bir araştırmaya girişir. Ortodonti alanında en iyi hekimlerden birinden randevu almak için belli ön bilgilere sahip olmak gerekir. Öncelikle ortodonti nedir? Sorusunu cevaplayalım.

Ortodonti, bir diş hekimliği dalıdır. Dişlerin çene kemikleri üzerinde hem işlevsel hem de estetik anlamda en iyi şekilde yerleşmesini konu edinmektedir.

 • Çarpık dişler
 • Diş dizilim bozuklukları
 • Diş sıkma veya gıcırdatma
 • Çene gerilikleri (maloklüzyon) veya
 • Çeşitli iskeletsel deformiteler gibi sorunlar, ortodontinin ilgi alanına girmektedir.
En İyi Ortodontist Ankara
En İyi Ortodontist Ankara

Ortodonti Ankara ilinde çok sayıda hastanın tedavi almak istediği bir alandır. Bu alanın kapsamına giren pek çok tedavi şekli vardır. Bunlar aşağıdaki gibi sıralanabilir.

 • Şeffaf plak (invisalign)
 • Klasik veya lingual diş teli
 • Şeffaf diş teli
 • Sabit veya hareketli apareyler
 • Ortodontik mini vidalar
 • Ortognatik cerrahi
 • Bruksizm için kullanılan çeşitli protez veya aprareyler

En Deneyimli ve En İyi Ortodontist Ankara

Deneyim kavramı bir hekimin aldığı kaliteli eğitimi, hastalar üzerinde ne düzeyde uyguladığını ifade eder. Alandaki hekimler çarpık, biçimsiz veya hatalı konumlanan dişler gibi özel uzmanlık gerektiren bir alanda çalışmaktadır. Bu gibi karmaşık alanlarda yeterli deneyime sahip bir hekim, hastalar tarafından kolayca fark edilecektir. En iyi ortodontist Ankara ili için de aynı durum geçerlidir.

İnternet mecrasında yapılan yorum ve değerlendirmeler de hekimler hakkında iyi bir veri sunmaktadır. Doç. Dr. Enis Güray, bilim dünyasına kendi alanında yaptığı katkılar ve yüksek hasta memnuniyeti ile ön plandadır. Bu bilgilere ufak bir internet aramasıyla ve web sayfamızın “basın” bölümündeki haberler aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Ortodonti Tedavi Ücreti Ne Kadar?

Tedavi ücretlerinin etkilendiği parametrelerin bir kısmını aşağıdan inceleyebilirsiniz.

 • Hastanın hangi tedavilere ihtiyaç duyduğu,
 • Vakanın ağırlığı,
 • Kliniğin fiyat politikaları.

Doç. Dr. Enis Güray, Türk Dişhekimleri Birliği tarafından yayınlanan ve düzenli aralıklarla güncellenen önerilen fiyatlar listesine uymaktadır. Bu listeye göre, bazı işlemler için önerilen fiyatlara aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

TedaviKDV Hariç Fiyat (TL)%8 KDV Dahil Fiyat (TL)
Lingual Teknikle Angle Sınıf I Anomalilerinin Ortodontik Tedavisi3.375,00 ₺3.645,00 ₺
Lingual Teknikle Angle Sınıf II Anomalilerinin Ortodontik Tedavisi5.486,11 ₺5.925,00 ₺
Lingual Teknikle Angle Sınıf III Anomalilerinin Ortodontik Tedavisi7.310,19 ₺7.895,00 ₺
Açık Kapanışın Ortodontik Tedavisi6.847,22 ₺7.395,00 ₺
Vida Uygulaması (Tek Vida)296,30 ₺320,00 ₺
Düz Ark Teli Tatbiki (Tek Çene NİTİ Telleri)449,07 ₺485,00 ₺
Braket Tatbiki (Tek Diş)305,56 ₺330,00 ₺
Mini Vida Uygulaması912,04 ₺985,00 ₺
Şeffaf Plaklar ile Ortodontik Tedavi (Hafif) (Plak Ücreti Hariç)7.000,00 ₺7.560,00 ₺
Şeffaf Plaklar ile Ortodontik Tedavi (Orta) (Plak Ücreti Hariç)10.000,00 ₺10.800,00 ₺
Şeffaf Plaklar ile Ortodontik Tedavi (Ağır) (Plak Ücreti Hariç)15.000,00 ₺16.200,00 ₺

Ankara’da Ortodonti Hangi Hastanelerde Var?

Ankara’da hangi hastaneler diş teli takıyor? Önemli bir araştırma konusudur. Ne yazık ki Ankara ortodonti devlet hastanesi hizmetleri son derece kısıtlıdır. Devlet hastanelerinin diş hekimliği bölümlerinde genellikle ortodonti branşında uzman hekimler bulunmaz. Ancak Sağlık Bakanlığı’na bağlı pek çok ağız ve diş sağlığı merkezinde ve diş hekimliği fakültelerinde, ortodonti alanında uzmanlaşmış hekimler bulunmaktadır.

Bahsi geçen merkezlerde yalnızca 18 yaşından küçükler tedaviye kabul edilmektedir. Tedavi operasyonları için verilen randevu günü ise ne yazık ki aylarca ileri atılmaktadır. Bu da tedavinin gecikmesine yol açabilmektedir. Ayrıca devlet hastanelerinden randevu alabilmek zorlu bir işlemdir. Talep yoğunluğu nedeniyle merkezi hekim randevu sisteminden uygun bir randevu bulmak kolay değildir.

Bu noktada özel diş kliniği seçenekleri en uygun ortodontik çözüm yöntemi olarak öne çıkmaktadır. Bu kliniklerde yaş ayrımı olmaksızın tüm hastalar tedavi edilebilmektedir. Ayrıca genellikle uzun bekleme süreleri de yoktur. Doç. Dr. Enis Güray, yılların getirdiği deneyimle tüm hastalarına en iyi tedaviyi güler yüzlü bir yaklaşımla uygulamaktadır. Randevu almak ve sorularınızı iletmek için, internet sayfamızdaki iletişim bilgilerimiz üzerinden bizimle irtibata geçebilirsiniz.