Ankara Ortodontist Tavsiye

Ankara Ortodontist Tavsiye

Ankara ortodontist tavsiye konusunda araştırmaların sık yapıldığı şehirlerimizden biridir. Bir ortodonti uzmanı alandaki işlemleri başarıyla gerçekleştirebilir. Dişler, vücudumuzun vazgeçilmez yapılarından biridir ve bu yapıları alanında en iyisi olduğunu düşündüğümüz kişilere emanet etmek isteriz.

Ankara ortodontist tavsiye hakkında özellikle de internet ortamında çok sayıda kullanıcının araştırma yaptığı göze çarpmaktadır. Tavsiye edilebilecek bir ortodontist, hastayı dikkatlice dinleyen ve ona en uygun tedaviyi planlayan sağlık profesyonelidir. Ankara’daki kişisel muayenehanesinde hizmet veren Doç. Dr Enis Güray hakkında yapılan değerlendirmelere, arama motorlarında yapabileceğiniz basit bir sorguyla ulaşabilirsiniz.

İstanbul ve Ankara Ortodontist Tavsiye

Hangi alanda olursa olsun pek çok hasta en iyi tedaviyi almak ister. Ancak yalnızca bazıları bunun için derin bir araştırmaya girişir. Ortodonti alanında en iyi hekimlerden birinden randevu almak için belli ön bilgilere sahip olmak gerekir. Öncelikle ortodonti nedir? Sorusunu cevaplayalım.

Ortodonti, bir diş hekimliği dalıdır. Dişlerin çene kemikleri üzerinde hem işlevsel hem de estetik anlamda en iyi şekilde yerleşmesini konu edinmektedir.

 • Çarpık dişler
 • Diş dizilim bozuklukları
 • Diş sıkma veya gıcırdatma
 • Çene gerilikleri (maloklüzyon) veya
 • Çeşitli iskeletsel deformiteler gibi sorunlar, ortodontinin ilgi alanına girmektedir.
Ankara ortodontist tavsiye

Ortodonti Ankara ilinde çok sayıda hastanın tedavi almak istediği bir alandır. Bu alanın kapsamına giren pek çok tedavi şekli vardır. Bunlar aşağıdaki gibi sıralanabilir.

 • Şeffaf plak veya invisalign
 • Klasik veya lingual diş teli
 • Şeffaf diş teli
 • Sabit veya hareketli apareyler
 • Ortodontik mini vidalar
 • Ortognatik cerrahi
 • Bruksizm için kullanılan çeşitli protez veya aprareyler

En İyi Ortodontist Ankara

Deneyim kavramı bir hekimin aldığı kaliteli eğitimi, hastalar üzerinde ne düzeyde uyguladığını ifade eder. Alandaki hekimler çarpık, biçimsiz veya hatalı konumlanan dişler gibi özel uzmanlık gerektiren bir alanda çalışmaktadır. Bu gibi karmaşık alanlarda yeterli deneyime sahip bir hekim, hastalar tarafından kolayca fark edilecektir.

Ankara ortodontist tavsiye için internet mecrasında yapılan yorum ve değerlendirmeler de hekimler hakkında iyi bir veri sunmaktadır. Doç. Dr. Enis Güray, bilim dünyasına kendi alanında yaptığı katkılar ve yüksek hasta memnuniyeti ile ön plandadır. Bu bilgilere ufak bir internet aramasıyla ve web sayfamızın “basın” bölümündeki haberler aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Ortodonti Tedavi Ücreti Ne Kadar?

Tedavi ücretlerinin etkilendiği parametrelerin bir kısmını aşağıdan inceleyebilirsiniz.

 • Hastanın hangi tedavilere ihtiyaç duyduğu,
 • Vakanın ağırlığı,
 • Kliniğin fiyat politikaları.

Doç. Dr. Enis Güray, Türk Dişhekimleri Birliği tarafından yayınlanan ve düzenli aralıklarla güncellenen önerilen fiyatlar listesine uymaktadır. Bu listeye göre, bazı işlemler için önerilen fiyatlara aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tedavi KDV Hariç Fiyat (TL) %8 KDV Dahil Fiyat (TL)
Lingual Teknikle Angle Sınıf I Anomalilerinin Ortodontik Tedavisi 3.375,00 ₺ 3.645,00 ₺
Lingual Teknikle Angle Sınıf II Anomalilerinin Ortodontik Tedavisi 5.486,11 ₺ 5.925,00 ₺
Lingual Teknikle Angle Sınıf III Anomalilerinin Ortodontik Tedavisi 7.310,19 ₺ 7.895,00 ₺
Açık Kapanışın Ortodontik Tedavisi 6.847,22 ₺ 7.395,00 ₺
Vida Uygulaması (Tek Vida) 296,30 ₺ 320,00 ₺
Düz Ark Teli Tatbiki (Tek Çene NİTİ Telleri) 449,07 ₺ 485,00 ₺
Braket Tatbiki (Tek Diş) 305,56   ₺ 330,00 ₺
Mini Vida Uygulaması 912,04 ₺ 985,00 ₺
Şeffaf Plaklar ile Ortodontik Tedavi (Hafif) (Plak Ücreti Hariç) 7.000,00 ₺ 7.560,00 ₺
Şeffaf Plaklar ile Ortodontik Tedavi (Orta) (Plak Ücreti Hariç) 10.000,00 ₺ 10.800,00 ₺
Şeffaf Plaklar ile Ortodontik Tedavi (Ağır) (Plak Ücreti Hariç) 15.000,00 ₺ 16.200,00 ₺

 

Ankara’da Ortodonti Hangi Hastanelerde Var?

Ankara’da hangi hastaneler diş teli takıyor? Önemli bir araştırma konusudur. Ne yazık ki Ankara ortodonti devlet hastanesi hizmetleri son derece kısıtlıdır. Devlet hastanelerinin diş hekimliği bölümlerinde genellikle ortodonti branşında uzman hekimler bulunmaz. Ancak Sağlık Bakanlığı’na bağlı pek çok ağız ve diş sağlığı merkezinde ve diş hekimliği fakültelerinde, ortodonti alanında uzmanlaşmış hekimler bulunmaktadır.

Bahsi geçen merkezlerde yalnızca 18 yaşından küçükler tedaviye kabul edilmektedir. Tedavi operasyonları için verilen randevu günü ise ne yazık ki aylarca ileri atılmaktadır. Bu da tedavinin gecikmesine yol açabilmektedir. Ayrıca devlet hastanelerinden randevu alabilmek zorlu bir işlemdir. Talep yoğunluğu nedeniyle merkezi hekim randevu sisteminden uygun bir randevu bulmak kolay değildir.

Bu noktada özel diş kliniği seçenekleri en uygun ortodontik çözüm yöntemi olarak öne çıkmaktadır. Bu kliniklerde yaş ayrımı olmaksızın tüm hastalar tedavi edilebilmektedir. Ayrıca genellikle uzun bekleme süreleri de yoktur. Doç. Dr. Enis Güray, yılların getirdiği deneyimle tüm hastalarına en iyi tedaviyi güler yüzlü bir yaklaşımla uygulamaktadır. Randevu almak ve sorularınızı iletmek için, internet sayfamızdaki iletişim bilgilerimiz üzerinden bizimle irtibata geçebilirsiniz.