Diş Teli Ankara

Diş teli Ankara ilinde en çok talep gören ortodontik tedavi yöntemlerinden biridir. Bir diş hekimi tarafından tedaviye ihtiyaç duyduğuna karar verilen çocuk ve yetişkinlere uygulanabilmektedir. Başta çarpık dişler ve kapanış bozuklukları olmak üzere ortodontik problemlerin tedavisinde kullanılmaktadır.

Diş teli Ankara fiyat kapsamında değerlendirildiğinde, farklı seçenekler olduğu göze çarpmaktadır. Bazı klinikler kendilerine has fiyatlar belirleyebilirken bazıları da bu alanda bir standart olarak kabul gören, Türk Diş Hekimleri Birliği’nin önerilen fiyat listesine uygun hareket etmektedir. Diş teli uygulaması, son yıllarda farklı yöntem seçenekleriyle öne çıkmaktadır. Görünmez diş teli olarak da bilinen lingual braketler ve şeffaf diş telleri bunlar arasında gösterilebilir.

Diş Teli Fiyatları Ankara

Ankara şehrinde ikamet eden veya ortodonti alanındaki tedavilerini Ankara’da tamamlamak isteyen kişiler tarafından Ankara diş teli fiyatları yüksek bir ilgiyle araştırılmaktadır. Mucit ve ortodontist Doç. Dr. Enis Güray’ın Ankara Çankaya’da bulunan muayenehanesinde, Türk Diş Hekimleri Birliği’nin önerilen fiyat listesi geçerlidir.

Diş teli fiyatları 2022 yılı için güncel listemize aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz. Bu tabloda aynı zamanda diş teliyle ilişkili tetkikler/tedaviler de ter almaktadır.

Diş Teli Ankara
Tedavi/İşlem KDV Hariç Fiyat KDV Dahil Fiyat (%8)
Lateral Sefalometrik Film Analizi 171,30 ₺ 185,00 ₺
Lingual Teknikle Angle Sınıf I Anomalilerinin Ortodontik Tedavisi 3.375,00 ₺ 3.645,00 ₺
Lingual Teknikle Angle Sınıf II Anomalilerinin Ortodontik Tedavisi 5.486,11 ₺ 5.925,00 ₺
Lingual Teknikle Angle Sınıf III Anomalilerinin Ortodontik Tedavisi 7.310,19 ₺ 7.895,00 ₺
Düz Ark Teli Tatbiki (Tek Çene NİTİ Telleri) 449,07 ₺ 485,00 ₺
Büküm İçeren Tel Tatbiki (Tek Çene) 393,52 ₺ 425,00 ₺
Bant Tatbiki (Tek Diş) 347,22 ₺ 375,00 ₺
Braket Tatbiki (Tek Diş) 305,56 ₺ 330,00 ₺
Lingual Braket Tatbiki (Tek Diş) 305,56 ₺ 330,00 ₺
Bant veya Braket Çıkarılması (Tek Diş) 125,00 ₺ 135,00 ₺
Diş Teli Fiyatları Ankara

Lingual Diş Teli Ankara

Ortodonti alanında uzman bir diş hekimi tarafından diş teli tedavisine ihtiyacınız olduğuna karar verildiğinde farklı seçenekler hakkında bilgilendirilirsiniz. Lingual ortodonti alanındaki lingual, yani içten diş telleri de bunlardan bir tanesidir.

Bu tedavi metodunda diş telleri, çenenin iç yani dile bakan kısmına yerleştirilir. Lingual kelimesi de dile doğru ve dile bakan anlamlarına gelmektedir. Böylece kişinin tel/braket tedavisi aldığı anlaşılmaz. Kişi konuşurken, gülerken ya da yemek yerken teller görünmez. Daha estetik bir yöntem isteyen hastalar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Diş teli, pek çok ortodontik sorunu giderebilir. Ancak bazı ağır vakalarda cerrahi müdahaleye de ihtiyaç duyulmaktadır.

Diş teli fiyatları konusu açıldığında SGK diş teli fiyatları da buna dahil olur ve sosyal güvencesi olan kişiler, uygulamanın devlet tarafından karşılanıp karşılanmadığını araştırır. Bu haklı bir sorgudur çünkü, 18 yaş ve üzeri kategorisindeki hastaların hiçbir tedavi masrafı karşılanmaz. Ayrıca Sağlık Bakanlığına bağlı kurumlarda tedaviye dahi kabul edilmezler. Bu nedenle yetişkin hastaların tek seçeneği özel klinikler veya muayenehanelerdir.

Ankara Diş Teli Tavsiye

Ankara’da diş teli operasyonunu gerekli kılacak bir rahatsızlığınız varsa hangi kliniğe veya hekime başvuracağınız konusunda tereddütler yaşayabilirsiniz. Eğer yetişkin bir hastaysanız özel bir sağlık kuruluşuna başvurmanız gerekmektedir. Fiyat araştırması da yapıldıktan sonra alanında deneyimli, güler yüzle hizmet veren bir hekim, akıllıca bir seçim olacaktır.

Çocuk hastaların ise devlete bağlı kurumlarda tedavi olma imkânı da bulunmaktadır. Ancak randevu almaktaki zorluk, hasta taleplerini karşılamakta güçlük çekerek çok ileri tarihlere tedavi randevuları veren devlet hastaneleri iyi bir seçenek olarak görünmemektedir. Hızlı ve zamanında tedavi için Enis Güray’ın kişisel muayenehanesinden kolayca randevu alabilirsiniz.

Ankara Diş Teli Tavsiye

Ortodonti fiyatları Ankara şehrinde yaşayan hastalar tarafından yoğun olarak araştırılmaktadır. Bunun bir nedeni de barındırdığı yoğun nüfustur. Etkin ve konforlu bir tedavi sunduğundan özelde diş teli Kaç TL? sorusu da sık olarak gelmektedir.

Diş teli fiyatları Ankara devlet hastanesi seçenekleri düşünüldüğünde sosyal güvencesi olan hastalarda, SGK’nın açıkladığı şartlarda/oranlarda karşılanmaktadır. Ankara diş teli fiyat konusunda en uygun seçeneklerden biri olan muayenehanemiz, deneyimli ortodontist Enis Güray’a aittir.

Şeffaf Diş Teli Ankara

Şeffaf diş telleri, tıpkı lingual teller gibi estetik amaçlarla uygulanan bir yöntemdir. Geleneksel metalik veya koyu renkli tellere bir alternatif olarak şeffaf yapıda tasarlanmıştır. Görünmez diş teli Ankara için muayenehanemiz en güncel tedavi yöntemleriyle öne çıkmaktadır.

Sadece alt dişlere tel takılır mı? Elbette! Sorun yaşadığınız dişler hangi çene kısmındaysa sadece o dişlere şeffaf veya klasik teller takılabilir.

  • Çeşitli çene deformasyonları,
  • Kapanış bozuklukları,
  • Çarpık veya hatalı konumlanmış dişler,
  • Dişler arasında boşluk (diestema),
  • Çenede dişler için alan kısıtı (çene darlığı).

Şeklindeki pek çok problem için diş telinden yararlanılmaktadır.