Ankara Ortodontist Öneri

Ankara Ortodontist Öneri

Ankara ortodontist öneri konusu şehirdeki birçok hasta tarafından araştırılmaktadır. Ortodonti alanında uzmanlaşan hekimler çok sayıda tedaviyi gerçekleştirebilir. Operasyon başarısı, ilgi ve güler yüz ile fiyat faktörleri, hastalar nezdinde öne çıkan seçim kriterleri arasında yer almaktadır.

Ankara ortodontist öneri hakkında hem arkadaş çevresinde hem de internet ortamında çok sayıda araştırma yapılmaktadır. Hastaların bazı web sayfaları üzerinde yaptıkları değerlendirmeler ve yorumlar bu konuda önemli bir yol gösterici olabilir. Ortodonti alanında dünya çapındaki buluşlarıyla tanınan Doç. Dr. Enis Güray hakkındaki hasta görüşlerine, basit bir internet aramasıyla ulaşmak mümkündür.

Ankara Ortodontist Öneri ve Yorumlar

Diş hekimliğinde ortodonti alanında uzmanlaşan hekimlere ortodontist denir. Ortodonti, dişlerin çene üzerinde hem işlevsel hem de estetik olarak arzu edilen şekilde konumlanması üzerine çalışan bir alandır. Tedavi yöntemleri gün geçtikçe gelişip çeşitlenmektedir.

Ankara ortodontist ve ortodonti kliniği seçenekleri açısından görece zengin bir yerdir. Hasta sayısının fazla olması, işlemlere olan talebi de arttırmaktadır. Ortodonti Ankara hangi hastanelerde var? Sorusunun cevabını aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz.

Ankara Ortodontist Öneri
Devlet HastaneleriSağlık Bakanlığına Bağlı Ağız ve Diş Sağlığı MerkezleriÖzel Muayenehaneler / Özel Diş Sağlığı Merkezleri
18 Yaşından Küçük HastalarÇoğu devlet hastanesinde ortodontist bulunmaz. Bulunması halinde, bu hasta grubunun tedavisi SGK tarafından karşılanır.Çoğu merkezde ortodontist bulunur. Çocuk hastalar tedaviye kabul edilir.Yaş veya sosyal güvence durumu fark etmeden tüm hastalar tedaviye kabul edilir.
18 Yaşından Büyük HastalarBu yaş grubu devlet hastanelerinde ortodontik tedaviye kabul edilmez.Bu yaş grubu, ne yazık ki bakanlığa bağlı hastanelerde ortodontik bir tedaviye kabul edilmez.Erişkin hastaların tedavi olabildiği tek seçenek, bu gruptaki merkezlerdir.
Ankara Ortodontist Öneri

Ortodonti Tedavi Ücreti Ne Kadar?

Ankara ortodonti fiyatları tedavi için merkez veya diş hekimi seçiminde önemli bir faktör olarak öne çıkmaktadır. Ücretler, uygulanacak tedaviye ve işletmenin fiyat politikalarına göre değişiklik gösterebilir. Popüler ortodontik tedaviler olan şeffaf plak yani invisalign ve diş teli fiyatları sıkça araştırılan konular arasındadır.

Enis Güray’ın kişisel muayenehanesinde Türk Diş Hekimleri Birliği’nin önerdiği ve düzenli olarak güncellediği fiyatlar geçerlidir. Ortodonti tedavisi ücretleri nedir veya diş teli tedavisi ne kadar tutar? Sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Ortodontik TedaviKDV Hariç Fiyat%8 KDV Dahil Fiyat
Angle Sınıf I Anomalilerinin Ortodontik Tedavisi3.995,37 ₺4.315,00 ₺
Angle Sınıf II Anomalilerinin Ortodontik Tedavisi5.810,19 ₺6.275,00 ₺
Angle Sınıf III Anomalilerinin Ortodontik Tedavisi8.050,93 ₺8.695,00 ₺
Lingual Teknikle Angle Sınıf I Anomalilerinin Ortodontik Tedavisi3.375,00 ₺3.645,00 ₺
Lingual Teknikle Angle Sınıf II Anomalilerinin Ortodontik Tedavisi5.486,11 ₺5.925,00 ₺
Lingual Teknikle Angle Sınıf III Anomalilerinin Ortodontik Tedavisi7.310,19 ₺7.895,00 ₺
Şeffaf Plaklar ile Ortodontik Tedavi (Hafif) (Plak Ücreti Hariç)7.000,00 ₺7.560,00 ₺
Şeffaf Plaklar ile Ortodontik Tedavi (Orta) (Plak Ücreti Hariç)10.000,00 ₺10.800,00 ₺
Şeffaf Plaklar ile Ortodontik Tedavi (Ağır) (Plak Ücreti Hariç)15.000,00 ₺16.200,00 ₺
Ankara Ortodontist Öneri

Ankara Ortodonti Klinikleri

Ankara’daki çok sayıda klinik veya muayenehane arasından seçim yapılırken belli durumlara dikkat edilmelidir. Bunların bir kısmını aşağıdaki listeden bulabilirsiniz.

  • Diş hekiminin deneyimi ve uzmanlık alanı.
  • Hekimin kendi alanındaki bilimsel katkıları (yayın, icat, ödül vb.). Doç. Dr. Enis Güray, dünya genelinde kullanılan çok sayıda patentli icada sahiptir. Web sitemimizin “Basın” kısmından ilgili haberlere erişebilirsiniz.
  • Hasta memnuniyeti durumu. Bu konudaki bazı verilere internet üzerinden yapılacak araştırmalarla ulaşılabilir.
  • Klinik personelinin ilgisi ve hastaya olan yaklaşımı.
  • Fiyat faktörü. Herkese açık ve şeffaf olarak yayınlanan fiyatlar, kişiye özel fiyat biçilmesi gibi sorunların önüne geçebilir.
  • Kliniğin konumu. Ulaşım konusu bazı hastalar için önemli olabilir.

Bahsi geçen faktörler hem Türkiye geneli hem de Ankara ortodonti öneri konusu için belirleyici olabilir.

Ortodontik Tedaviler Nelerdir?

Pek çok sorun için çeşitli ortodontik tedaviler geliştirilmiştir. En uygun tedaviye muayene sonrasında hastanın durumu ve vakanın ağırlığı değerlendirilerek karar verilir. Her tedavinin tüm hastalar için uygun olmayabileceği unutulmamalıdır. Aşağıdaki tablodan sık görülen bazı hastalıkları ve bunların tedavisinde hangi yöntemlerin etkili olabileceğini inceleyebilirsiniz.

Ankara Ortodontist Öneri
Ortodontik Sorun Tedavi Yöntemleri
Kapanış Bozuklukları (Maloklüzyon): Derin kapanış, açık kapanış veya çapraz kapanış gibi sorunlar bu kategoriye girmektedir. Invisalign, diş teli ya da ortognatik cerrahi tercih edilebilir. Ayrıca şekillendirici apareylerden yardım alınabilir.
Diş Sıkma (Bruksizm) Çeşitli apareyler veya protezler
Çarpık veya İç İçe Geçmiş Dişler Invisalign veya diş teli. Ayrıca mini vidalardan ve çeşitli apareylerden yardım alınabilir.

Ankara ortodontist öneri noktasında, hastalar imkanları ölçüsünde en ideal ortodonti uzmanını araştırmaktadır. En iyi hekim, hastaya ilgiyle yaklaşan ve sorunlarına yönelik tedavileri en iyi şekilde uygulamaya gayret eden hekimdir denilebilir.