Alt Çene Geriliği Diş Teli

Alt Çene Geriliği Diş Teli

Alt çene geriliği diş teli tedavisi uygulanarak dişlerin ve çenenin hem estetik bir görünüme kavuşması hem de sağlıklı olması sağlanabilir. Özellikle bu tür tedavilerde erken müdahalenin önemi, tedavide olumlu ilerlemeniz için avantaj sağlayacaktır. Bu sayede tedavi çok daha kısa sürede tamamlanmış ve maliyeti çok daha düşük olacaktır.

Alt çene geriliği diş teli sayesinde hastalar, tedavi süreçlerini daha konforlu ve estetik bir şekilde ilerletebilmektedir. Dolayısıyla çene geriliği ortodonti tedavisi uygulanarak ve diş teli takarak tedavi edilebilen bir rahatsızlıktır. Acısız ve ameliyatsız bir şekilde sağlıklı çene yapısına sahip olabilirsiniz.

Tel Takmak Alt Çene Geriliğini Düzeltir Mi?

Ortodonti tedavisi, diş telleri kullanılarak, dişlerdeki bozuklukların giderilmesinde kullanılır. Öte yandan ortodonti tedavisi ile çene kemiklerinin yapısındaki bozukluklar da giderilebilmektedir. Bazı alanlarda bu tedaviye çene ortopedisi ismi de denmektedir. Dolayısıyla çene yapısı, ortodonti tedavisi uygulanarak ve diş teli takılarak düzeltilen bir problemdir.

Bu uygulamaların asıl amacı, diş, çene ve yüz bölgesindeki bozuklukların oluşumunun engellenmesi için uygulanır. Devam eden problemlerin durdurulması ve tedavi edilmesi için tercih edilir. Tedavi ile sağlıklı gülümsemelere, sağlıklı dişlere ve daha iyi bir çiğneme kabiliyetine sahip olursunuz. Bu tür tedavilerde erken müdahale sayesinde olumlu sonuçlar alınması daha yüksektir. Özellikle büyüme ve gelişme döneminde uygulanması, önemli sonuçlar alınabilmesi için çok önemlidir.

Kız çocuklarında bu uygulama ortalama 12-13 yaş öncesi olurken erkek çocuklarında ise ortalama 13-14 yaş öncesi olarak kabul edilmektedir. Hastaların en doğru ve ideal tedavi yöntemleri için mutlaka bir ortodonti uzmanı tarafından muayene edilmeleri gerekmektedir.

Alt Çene Geriliği Diş Teli Fiyatları

Gelişim sırasında oluşabilecek bazı çene bozuklukları vardır. Bu bozukluklar diş hekimlerinin muayenesi sonucunda uygulanacak tedaviler ile bozukluklar düzeltilmektedir. Ortodonti tedavisi ile giderilebilecek rahatsızlıklar;

  • Üst çenenin önde oluşu
  • Üst çenenin geride oluşu
  • Alt çenenin ileride oluşu
  • Alt çenenin geride oluşu

gibi farklı rahatsızlıklardan oluşmaktadır. Tedavi fiyatları ile ilgili olarak kesin bir şey söylememiz mümkün değildir. Tedaviden önce hasta, uzman hekim tarafından muayene edilmelidir. Daha sonra uygulanacak işlemler hastaya sunulur ve istekler doğrultusunda hareket edilir.

Ortodontik tedaviler için Ankara’da tercih edeceğiniz uzmanlar arasında yer alan Doç. Dr. Enis Güray, ortodonti alanına sunduğu mekanik icatlar ve vizyoner tedavi yöntemleriyle sizlere bu fırsatı sunmaktadır. Siz de çene kayması ve çene geriliği sorunu dahil olmak üzere talep ettiğiniz ortodonti tedavilerinden faydalanmak için, iletişim adreslerimizden hızlı bir şekilde randevu oluşturabilirsiniz.

Ortodonti Ankara