Şeffaf Diş Teli

Şeffaf diş teli; son yıllarda revaçta olan, ortodontik tedaviler kapsamında kabul edilen ve çapraşık diş probleminin çözümü için sunulan alternatif metotlardan bir tanesi olarak ön plana çıkmaktadır.

Şeffaf diş teli kullanımları, özellikle tedavi süreci boyunca, ağız ve diş sağlığı talep eden hastaların, aynı zamanda estetik kaygılarla müdahale talep etmesi üzerine geliştirilen yöntemlerden bir tanesidir. Şeffaf şekilde özel olarak üretilen aparatlar ile daha konforlu ve daha estetik görüntü sunan tedavi sürecine sahip olmak mümkün olmaktadır.

Diş Teli Yerine Şeffaf Plak Kullanılır mı?

Konvansiyonel ekipman ve tedavi yöntemleriyle hastalarına hizmet veren birçok diş hekimi, son yıllarda önemli bir artış yaşayan teknolojik donatılardan uzak kalabilmektedir. Özellikle hastane ve muayenehane seçimlerinde önemli bir kriter olan bu durum dahilinde, ön planda tutulması gereken kriter, tedavi yapılacak merkezin sahip olduğu güncel teknolojik cihazlar ve alanında uzman olan hekimlerin varlığı olmaktadır.

Diş teli, çapraşık diş problemi yaşayan hastalar için uzun yıllar boyunca önemli bir tedavi aparatı olarak, yaygın şekilde kullanıldı. Zaman içerisinde birçok hasta, çarpık dizilime sahip olan dişlerinin tedavi edilmesi kadar, tedavi sürecinde sosyal hayat içerisinde estetik bir görüntüye kavuşmayı talep ettiği için ise şeffaf plak aparatları kullanılmaya başlandı.

Bu durumda hem hasta hem de hekim açısından net bir yönlendirmenin yapılması doğru olmamaktadır. Farklı hastalar bünyesinde farklı tedaviler kapsamında doğru sonuçların alınması mümkün olmaktadır. Bu sebeple keskin bir yönlendirme yerine, özellikle doktor fikirleri dikkate alınarak, tavsiye verilmesi makul olacaktır.

Diş teli, uygulama süreci ve dişte sürekli durması adına yapılan müdahaleleriyle farklı zahmetleri barındıran bir yöntemken, bazı hekim görüşlerine göre olumlu sonuç alma olasılığı daha yüksek bir metot olmaktadır; fakat bu fikri kanıtlayan akademik raporlar henüz yeterli seviyede yayımlanmamaktadır.

Estetik bir tedavi süreci talep eden, günlük hayat içerisinde daha portatif çözümlere ihtiyaç duyan hastalar için öncelikli tercih olan şeffaf diş teli kullanımı, ortodontistler tarafından güvenilir şekilde uygulanabilmektedir.

Siz de şeffaf diş teli uygulaması talepleriniz için, merak ettiğiniz soruları bize yönlendirebilirsiniz ve hızlı bir şekilde Doç. Dr. Enis Güray muayenehanesinden randevu oluşturabilirsiniz.

Ortodontik Tedaviler