ortodontist-ankara

Ortodontist Ankara bölgesinde son derece yüksek oranlarda talep edilen uzman bir diş hekimidir. Bir ortodontik tedavi; dişlerin çene üzerinde dizilmesiyle ilişkili bozukluklarla veya çene anatomisinde meydana gelen problemlerle ilgilenebilmektedir.

Ortodontist Ankara tavsiye konusu, bu alanda tedaviye ihtiyaç duyan hastalar tarafından sıkça araştırılmaktadır. Bir ortodonti tedavisi, alanında deneyimli bir diş hekimi tarafından gerçekleştirilmelidir. Ortodonti hangi bölüme girer? Ortodonti, diş hekimliğinin bir alt dalıdır. Bu alanda uzmanlaşan hekimler ortodontist unvanı ile çalışabilmektedir. Ortodonti alanında, diş teli veya şeffaf plak tedavisi gibi metotlar ön plandadır.

En İyi Ortodontist Ankara

Ankara en iyi ortodonti klinikleri açısından öne çıkan bir şehirdir. Doç. Dr. Enis Güray, mucit bir diş hekimidir ve Ez Slider gibi ortodontik icatları dünya çapında kullanılmaktadır. Randevu almak ve aklınızdaki soruları iletmek için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Ortodonti ve çene cerrahisi aynı mı? Çene cerrahisi, ortodontinin bir uygulama alanıdır. Ortognatik cerrahi olarak da bilinmektedir. İleri düzeydeki vakalarda, çene yapısına müdahale edilmesi gerektiğinde uygulanmaktadır. Diş teli ve şeffaf plak, ortodonti alanının temel tedavileridir; pek çok vakada başarılı sonuçlar verebilmektedir. Peki diş teli fiyatları ne kadar? Aşağıdaki tablodan tel veya braket ile ilişkili bazı uygulamaların fiyatlarına ulaşabilirsiniz.

Tedavi/İşlem KDV Hariç Fiyat KDV Dahil Fiyat (%8)
Düz Ark Teli Tatbiki (Tek Çene NİTİ Telleri) 569,44 ₺ 615,00 ₺
Büküm İçeren Tel Tatbiki (Tek Çene) 587,96 ₺ 635,00 ₺
Bant Tatbiki (Tek Diş) 541,00 ₺ 585,00 ₺
Braket Tatbiki (Tek Diş) 472,22 ₺ 510,00 ₺
Lingual Braket Tatbiki (Tek Diş) 550,93 ₺ 595,00 ₺
Bant veya Braket Çıkarılması (Tek Diş) 199,07 ₺ 215,00 ₺

Ankara Ortodontist Tavsiye

Ortodonti nedir fiyat bilgisine nasıl ulaşabilirim? Ortodonti alanı, dişlerin çene üzerine anatomik olarak uyumlu bir şekilde konumlanmasına odaklanmaktadır. Ayrıca çene veya yüzü ilgilendiren bazı problemler de ortodontinin ilgi alanına girmektedir. İlgili bozukluklara/rahatsızlıklara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

 • Çarpık dişler
 • Maloklüzyon/kapanış bozuklukları
 • İskeletsel deformiteler
 • Diş gıcırdatma (bruksizm)
 • Gelişim geriliği veya fazlalığı
ortodontist-ankara

Ortodontik tedavilerin ücretleri, kliğini fiyat politikalarından ve uygulanması planlanan tedavinin kapsamından etkilenmektedir. Türk Dişhekimleri Birliği, çeşitli müdahalelere yönelik fiyat listesi yayınlamakta ve düzenli olarak güncellemektedir. Peki Ankara ortodontistleri nasıl? Ankara, ortodontik rahatsızlık yaşayan hastaların yoğun olduğu şehirlerimizden biridir.

Ankara ortodonti devlet hastanesi ve özel klinik/muayenehane seçeneklerine sahiptir. Dr ortodontist Enis Güray’ın muayenehanesi de Ankara’nın Çankaya ilçesinde, merkezi bir konumda yer almaktadır. Dr. Güray, son teknolojik alt yapıya sahip muayenehanesinde hastalarına güler yüzle hizmet vermeyi mesleki bir prensip haline getirmiştir.

Ortodonti Hangi Tedavileri Yapar?

Dişlerde çapraşıklık, dizilim bozuklukları ya da derin kapanış gibi bir kapanış bozukluğu problemi olabilir. Daha sağlıklı ve konforlu bir yaşam için ortodontik tedaviler son derece önemlidir. Ankara ortodonti randevu talep eden hasta yoğunluğunun görece yüksek olduğu bir bölgedir. Hastalar aşağıdaki yöntemlerle gerçekleştirilebilecek tedaviler için başvuru yapabilmektedir.

 • Diş teli
 • Görünmez (içten) diş teli
 • Şeffaf diş teli
 • Invisalign (şeffaf plaklar)
 • Mini vidalar
 • Sabit veya hareketli apareyler
 • Çeşitli protezler
 • Ortognatik cerrahi

Ankara ortodonti tedavilerinin başarıyla gerçekleştirilebileceği önemli bir merkez konumundadır. Tedaviler hem kuramsal hem de pratik eğitimden geçen ortodonti uzmanları tarafından gerçekleştirilmektedir. Devlete bağlı sağlık kuruluşlarında yalnızca 18 yaşından küçük hastalar tedaviye kabul edilmektedir. Bu hastaların tedavi masraflarının %50’si Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından karşılanmaktadır. Yetişkin hastalar ise özel hastanelere veya kişisel muayenehanelere/kliniklere başvurmak durumundadır.

Ortodonti Ankara Fiyatları

Ankara ortodonti fiyatları, ortodontik bir rahatsızlığı bulunan hastalar tarafından sıklıkla araştırma konusu olmaktadır. Dr. Enis Güray’ın muayenehanesinde Türk Dişhekimleri Birliği tarafından ilan edilen fiyat listesi geçerlidir. Ortodontik bazı uygulamalar için geçerli olan fiyatlara aşağıdaki tablo üzerinden ulaşabilirsiniz.

Tedavi/İşlem KDV Hariç Fiyat KDV Dahil Fiyat (%8)
Ortognatik Cerrahi Ortodontik Tedavisi 11.518,52 ₺ 12.440,00 ₺
Ortodontik Fotoğraf 166,67 ₺ 180,00 ₺
Angle Sınıf I Anomalilerinin Ortodontik Tedavisi 7.527,78 ₺ 8.130,00 ₺
Angle Sınıf II Anomalilerinin Ortodontik Tedavisi 9.546,30 ₺ 10.310,00 ₺
Angle Sınıf III Anomalilerinin Ortodontik Tedavisi 11.666,67 ₺ 12.600,00 ₺
Şeffaf Plaklar ile Ortodonti Tedavisi (Hafif) (Plak Ücreti Hariç) 11.833,33 ₺ 12.780,00 ₺
Şeffaf Plaklar ile Ortodonti Tedavisi (Orta) (Plak Ücreti Hariç) 16.898,15 ₺ 18.250,00 ₺
Şeffaf Plaklar ile Ortodonti Tedavisi (Ağır) (Plak Ücreti Hariç) 23.351,85 ₺ 27.380,00 ₺
Açık Kapanışın Ortodontik Tedavisi 12.023,15 ₺ 12.985,00 ₺
Önleyici Ortodonti Tedavisi 5.402,78 ₺ 5.835,00 ₺
Mini Vida Uygulaması 1287,04 ₺ 1.390,00 ₺