Ortodonti Uzmanı

Ortodonti uzmanı; diş, çene ve ağız düzensizlikleri konusunda teşhis koyan ve tedavisini yapan uzman hekimlere verilen bir unvandır. Klasik diş hekimi eğitimlerinden sonra, ortodonti eğitimleri alarak uzmanlık statüsüne ulaşan hekimler, ortodondist olarak hizmet verebilmektedir.

Ortodonti uzmanı, çene eklemi sorunları, çene darlığı, çene ileri geri olma durumları, dişlerdeki çapraşıklık problemlerini gidermek için uygulamalar yapma yetkisine sahiptir. Bu uygulamalarda kullanılan metal brackets, porselen braket, lingual brackets ve şeffaf plak aparatları sayesinde tedavi süreçlerini sürdürülmektedir.

Ortodonti Uzmanı Nedir?

Diş ve çene rahatsızlıklarının teşhisi ve tedavisi üzerine uzmanlık eğitimi almış diş hekimlerine ortodondist denir. Ortodonti uzmanlarının diş hareketlerini kontrol etmek ve yüz gelişimini yönlendirmek üzerine gerekli uzmanlık eğitimleri almış gerekmektedir. Ortodonti uzmanları aynı zamanda diş hekimliği tedavilerinde de yetkin hekimlerdir. Aldığı eğitimlerden dolayı 20’lik diş çekimleri, gömük diş tedavisi, protetik diş tedavisi ve gülüş tasarımı tedavilerini de gerçekleştirebilir. Diş yapısındaki dizilimden dolayı temel bozukluklar oluşmaktadır. Bu bozukluklar;

 • Çapraşıklık
 • Underbite
 • Crossbite
 • Openbite
 • Boşluklar
 • Overbite

olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu rahatsızlıkların tedavi edilmesi için hekim tarafından ilk önce muayene edilmesi ve uygulamaya geçilmesi gerekir. Tedavilerin uygulama süreleri kişiden kişiye değişmektedir. Bu seans sürelerini etkileyen nedenlerin başında, hastanın yaşı ve diş bozukluğunun derecesi etkilemektedir. Uygulama süreçlerinde kişiden kişiye göre değişen tedavi yöntemleri mevcuttur. Bu tedaviler;

 • Invisaling (şeffaf plak)
 • Metal braket
 • Seramik braket
 • Safir (ice) braket
 • Lingual braket

olarak ortodontik tedavilerde kullanılır.

Ankara Ortodontist

Enis Güray, 1982-1986 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Ortodonti Anabilim Dalında araştırma görevlisi olarak yer aldıktan sonra Gümüşsuyu Asker Hastanesinde Ortodontist olarak kariyerine devam etmiştir. Alanında uzman olan Enis Güray, 2004’den bu yana serbest ortodontist olarak Ankara merkezli kliniğinde hastalarına hizmet vermektedir. Güler yüzlü hizmetleri ve güçlü iletişim bağlarıyla sizlere doğru ortodonti uzmanı ile çalıştığınızı bir kez daha kanıtlamaktadır. Her hastamıza aynı özen ve özveriyle yaklaşmaktayız ve hastalarımızın istekleri doğrultusunda tedavilerimizi planlamaktayız.

Enis Güray; uzman olduğu ortodonti alanı dahilinde, Ankara merkezli muayenehanesinde özgün hizmetlerini sunmaktadır. Siz de bu özel çözümlerden faydalanmak ve tedaviler hakkında güncel fiyat bilgisi almak için, iletişim adreslerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Ortodontik Tedaviler

Menü
Whatsapp İletişim
Şimdi Bizi Arayın