Ortodonti Uzmanı Ankara

 1. Anasayfa
 2. Blog
 3. Ortodonti Uzmanı Ankara
Ortodonti Uzmanı Ankara

Ortodonti uzmanı Ankara tedavileri kapsamında; diş, çene ve ağız düzensizliklerinin muayenesini ve tedavileri gerçekleştirilmektedir. Diş hekimliği eğitimi dışında ayrıca ortodonti eğitimi alındıktan sonra uzmanlık statüsüne ulaşılan bu alanda, kazanım olarak elde edilen özel çalışma metotları, hasta taleplerinin maksimum seviyede karşılanması için önem arz etmektedir.

Ortodonti uzmanı Ankara tedavilerine başvurarak çapraşık diş dizilimi, kırık veya hasarlı çene kemiği rahatsızlıkları, diş gıcırdatma ve eklem düzensizlikleri rahatsızlıklarınıza çözüm bulabilmeniz mümkündür. Ortodonti Uzmanı Doç. Dr. Enis GÜRAY, Ankara merkezli muayenehanesinde sizlere ortodontik tedavi hizmetleri sunmaktadır. Siz de bu tedavilerden faydalanmak ve tedaviler hakkında güncel fiyat bilgisi almak için iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Ortodonti Nedir?

Ortodonti; diş, çene ve yüz bozukluklarının teşhisi, tedavisi ve önlenmesi için çalışmalarda bulunan diş hekimliği uzmanlık alanıdır. Ortodontik tedaviler, her yaş grubuna uygulanabilmektedir. Bu tedaviler, küçük yaştaki çocukların çene gelişimine yardımcı olarak dişlerdeki bozulmaların engellenmesine yardımcı olmaktadır. Ya da yetişkinlerde, var olan çapraşıklık ve kapanış düzensizliklerinin düzeltilmesinde başvurulmaktadır. Ortodontik tedaviler kapsamında çözüm aranan anomaliler;

 • Overbite
 • Underbite
 • Crossbite
 • Openbite
 • Çapraşıklık

olarak tespit edilmektedir. Ortodontik tedaviler sayesinde uzun yıllar sağlıklı bir ağıza, estetik bir görüntüye ve sağlıklı dişlere sahip olunabilmektedir. Çene ve yüz bozukluklarının giderilmesinde, estetik cerrahi bölümüyle ortaklaşa çalışılarak tedaviler gerçekleştirilebilmektedir. Rahatsızlıkların giderilmesinde birçok tedavi yöntemi kullanılmaktadır. Bu yöntemler;

 • Metal Diş Teli (Metal Braketler)
 • Şeffaf Diş Teli (Porselen Braketler)
 • Lingual Diş Teli (Lingual Braketler)
 • Safir (ice) braket
 • Invisalign (şeffaf plak)

olarak, rahatsızlığı olan kişiler üzerinde kullanılmaktadır.

Ankara Ortodontist

Ortodonti uzmanı seçimleriniz, çene ve diş sağlığınızı etkilediği için son derece önem arz etmektedir. Yanlış bir işlem, hatalı bir diş tedavisi geri dönüşü olmayan sorunlara neden olabilmektedir. Bu nedenle alanında uzman ortodontist bulunması için iyi bir araştırma yapmanız gerekmektedir.

Doç. Dr. Enis Güray, ortodonti alanında aldığı eğitimler ve çalışmalarıyla kendini kanıtlamıştır. Ankara merkezli muayenehanesinde tedavi uyguladığı çok sayıda hastası ile olumlu ilişkiler içerisinde olmaktadır. Çankaya merkezinde verdiği hizmetler ile, ortodonti alanında ihtiyaç duyduğunuz rahatsızlıklara çözüm önerileri getirmektedir.

Ortodontik tedaviler kategorisinde yer alan bu tedavilerden faydalanmak ve ücretsiz muayene hizmetlerinden yararlanmak için siz de hızlı bir şekilde randevu oluşturabilirsiniz, danışmanlarımızdan teknik detaylar hakkında daha kapsamlı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Menü
Whatsapp İletişim
Şimdi Bizi Arayın