Invisalign Tedavisi Ankara

Invisalign Tedavisi Ankara

Invisalign Tedavisi Ankara şehrinde, uygulama kolaylığı ve konforlu bir tedavi süreci sunması gibi sebeplerden ötürü sık talep görmektedir. Bu yöntem şeffaf diş plağı olarak da bilinmektedir. Bir ortodonti tedavisi olarak çarpık diş ve maloklüzyon gibi durumların tedavisinde kullanılabilmektedir.

Invisalign Tedavisi Ankara fiyatları, tedaviyi alacağınız kliniğe göre değişiklik gösterebilmektedir. Klinik veya muayenehaneler, kendilerine özgü fiyatlar belirleyebildikleri gibi Türk Diş Hekimleri Birliği’nin tavsiye edilen fiyat listesine uygun olarak da hareket edebilmektedir. Invisalign tedavisi ile dişler, şeffaf plaklarla kaplanır. Böylece klasik tel görünümünden uzaklaşılarak estetik bir tedavi

Invisalign Tedavisi Kaç TL?

Invisalign fiyatları; kliniğin fiyat politikaları ve gerçekleştirilmesi planlanan tetkiklere göre değişiklik gösterebilmektedir. Şeffaf diş teli kaç TL? Doç. Dr. Enis Güray’ın kişisel muayenehanesinde, Türk Dişhekimleri Birliği tarafından yayınlanan ve düzenli olarak güncellenen fiyat listesi geçerlidir. Invisalign plak fiyatları için aşağıdaki tabloyu inceleyebilirsiniz.

Invisalign Tedavisi Ankara
İşlem/TedaviKDV Hariç Fiyat%8 KDV Dahil Fiyat
Uzman Diş Hekimi Muayenesi310,19 ₺335,00 ₺
Teşhis ve Tedavi Planlaması439,81 ₺475,00 ₺
Diş Röntgen Filmi (Periapikal)157,41 ₺170,00 ₺
Panoramik Film518,52 ₺ 560,00 ₺
Lateral Sefalometrik Film523,15 ₺565,00 ₺
Lokal anestezi69,44 ₺75,00 ₺
Şeffaf Plaklar ile Ortodontik Tedavi (Hafif) (Plak Ücreti Hariç)11.833,33 ₺12.780,00 ₺
Şeffaf Plaklar ile Ortodontik Tedavi (Orta) (Plak Ücreti Hariç)16.898,15 ₺18.250,00 ₺
Şeffaf Plaklar ile Ortodontik Tedavi (Ağır) (Plak Ücreti Hariç)25.351,85 ₺27.380,00 ₺

Şeffaf Diş Teli ve Invisalign Tedavisi Ankara

Dişlerde gözlenen ortodontik problemler, diş teli ve invisalign gibi yöntemlerle tedavi edilebilmektedir. Bunlar arasında çarpık diş, iskeletsel deformiteler, maloklüzyon ve dizilim bozuklukları yer almaktadır. Invisalign mı diş teli mi?

Diş teli standart, etkili ve uzun yıllardır uygulanan bir tedavi metodudur. Invisalign yönteminde ise dişlere tel veya braket yerine, şeffaf özellikte plaklar yerleştirilir. Böylece ağız ve dişlerde daha estetik bir görünüm mümkün olur. Plaklar, diş ölçüleri dikkate alınarak kişiye özel olarak tasarlanır. Takılıp çıkarılabilen bir yapıda olduğundan, bir çocuk tarafından dahi kolayca çıkarılabilir.

Invisalign Tedavisi Ankara

Şeffaf plaklar bazı özellikleriyle ön plana çıksa da her vaka için en uygun yöntem olmayabilir. Özellikle de ağır vakalarda diş teli uygulaması önerilebilmektedir. Diş telleri de tıpkı invisalign gibi şeffaf olarak uygulanabilir. Böylece hem telin görünürlüğü azalır hem de daha estetik bir gülüş sağlanmış olur.

Diş teli ve invisalign, farklı iki ortodontik tedavi olarak çeşitli faydalara sahiptir. Probleminize en uygun tedaviyi alabilmek için bir ortodonti uzmanı ile görüşebilirsiniz.

Invisalign Tedavisi Fiyat 2023

Invisalign pahalı mı? Fiyatlar, muayenehanenin fiyat politikalarından ve tedavi sırasında ihtiyaç duyulabilecek ek işlemlerden etkilenebilmektedir. Peki şeffaf plak olarak da anılan bu tedaviyi hangi merkezlerden alabilirim?

Devlet hastanelerinin pek çoğunda ortodonti birimi veya ortodontist bulunmaz. Devlete bağlı ağız ve diş sağlığı merkezlerinde ise genellikle ortodontistler görev alır. Ancak bu sağlık kuruluşlarında yalnızca 18 yaşından küçük hastalar tedaviye kabul edilir. Verilen tedavi randevular için ise genellikle uzun bekleme süreleri söz konusudur.

Sayılan sebeplerden ötürü pek çok hasta için en uygun seçenekler, özel muayenehaneler ve klinikler olmaktadır. Invisalign öncesi ve sonrası kıyaslaması, tedaviden yararlanmak isteyen hastalar açısından ilham verici olmaktadır. Invisalign son derece konforlu, etkili ve kolay bir tedavidir.

Invisalign Tedavisi Ankara
Invisalign Tedavisi Ankara

Ankara Şeffaf Plak Tedavisi

Diş hekiminiz tarafından şeffaf plak tedavisi almanız gerektiğine karar verildiğinde, diş ölçülerinize özel olarak plaklar üretilir. Plakların belli aralıklarla çıkarılıp takılması gerekmektedir. Ancak gün içinde en az 21 saat boyunca kullanılması önerilmektedir. Peki şeffaf plaklar ne zaman çıkarılır?

  • Yemeklerden önce
  • Sıcak, şekerli ve asitli içecekleri tüketmeden önce
  • Temizlemeden önce

Şekerli veya asitli içecekler plaklara zarar verebilmektedir. Bu tür içecekler tüketilmeden önce plaklar çıkarılmalıdır. Ayrıca plak temizliği oldukça önemli bir konudur. Her yemek sonrasında ve yatmadan önce plaklar fırçalanarak temizlenmelidir.

Invisalign Tedavisi

Invisalign tedavisi ne kadar sürer? Bu süre, hangi problemin tedavi edildiğine ve vakanın ağırlığına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ancak ortalama olarak 1-1.5 yıl arasında sürdüğü söylenebilir. Invisalign ile konforlu bir tedavi almak için bizimle irtibata geçebilir ve randevu taleplerinizi iletebilirsiniz.