Invisalign Tedavisi Ankara

  1. Anasayfa
  2. Blog
  3. Invisalign Tedavisi Ankara
invisalign tedavisi ankara

Invisalign tedavisi Ankara hizmetleri dahilinde uygulanan yöntemler ile çapraşık diş problemine sahip olan hastalar, diş teli kullanılmadan şeffaf plaklar sayesinde sağlıklı bir ağız yapısına sahip olabilmektedir. Dijital ortodontik tedavi yöntemlerinden birisi olan şeffaf plakların kullanımı, diş tellerine göre daha kolaydır.

Invisalign tedavisi Ankara uygulamaları; ortodontist unvanına sahip olan hekimler tarafından gerçekleştirilebilen özel tedavi uygulamalarıdır. Bu tedavi ile kısa süreli seanslardan sonra kullanılacak olan aparatların sayesinde, kalıcı şekilde sağlıklı ağız yapısına sahip olmak mümkün olmaktadır.

Şeffaf Plak Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Hastaların çoğu şeffaf plak tedavisinin süresini sıklıkla merak ediyor. Ancak net bir süre söylenemez. Çünkü her hastada tedavi süresi farklı olabiliyor. Hafif düzeyde diş çapraşıklığı söz konusu olduğunda tedavi süresi daha kısa olurken daha fazla oranda çapraşıklığın düzeltilmesi için haliyle daha uzun bir tedavi gerekiyor. Bu konuda bilinmesi gereken unsur, invisalign tedavi süresinin geleneksel diş teli tedavi süresinden birkaç ay daha uzun olduğudur. Yapılacak muayene sonrası tedavinin süresi netleşmektedir.

invisalign tedavisi ankara
invisalign tedavisi ankara

Şeffaf plaklar dişlerin ortalama 0,25-0,50 mm kadar düzeltmektedir. Şeffaf plakları 1 günde ortalama 20-22 saat takmanız zorunludur. Kalan 3-4 saat de yemek yeme ya da diş fırçalamaya ayırabilirsiniz. Bu uygulamalar disiplinli bir şekilde uygulanmalıdır. Örneğin 20 saat yerine 10 saat takılan şeffaf plakların etkisi hiçbir şekilde olumlu sonuçlar göstermeyecektir.

Şeffaf plağın avantajlarından bahsetmek gerekirse;

  • Şeffaf yapısı sayesinde gözükmemesi
  • Klasik ortodontik tedavilere göre daha hızlı bir şekilde dişlerdeki çapraşıklık sorununu düzeltilmesi
  • Tel tedavisi gibi uzun süreli kısıtlamalar yoktur
  • Kolaylıkla ağız ve diş bakımınızı yapabileceksiniz

gibi avantajlarını söyleyebiliriz. Diş teli tedavisine göre daha kullanışlı olması kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir.

Invisalign Tedavisi Ankara Hizmetleri

Çapraşık dişlerinizden rahatsız oluyor ve tel takmak istemiyorsanız, öncelikli olarak invisalign tedavisini uygulayan bir ortodontiste danışmanız tavsiye edilmektedir. Diş hekiminiz tarafından sizin, uygun bir hasta olduğunuza dair kanaat getirildikten sonra tedavi işleminize başlanabilmektedir. Yeni teknolojiler sayesinde ağız yapınız ve diş boyutlarınızın ölçüleri alınıp bilgisayar üzerinden tedavi planlanması gerçekleşmektedir. Bu planlama doğrultusunda şeffaf plaklarınız el değmeden alınan ölçüler doğrultusunda hazırlanmaktadır.

Enis Güray invisalign hizmetlerinden yararlanabilmek için randevu alabilirsiniz. Doç. Dr. Enis Güray; uzman olduğu ortodonti alanı dahilinde Türkiye ve dünyanın farklı bölgelerine özel çözümler sunmaktadır. Sizde bu ayrıcalıklardan faydalanmak için ya da tedaviler hakkında belirlenen fiyat bilgisini öğrenmek için iletişim adreslerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Diş Gıcırdatma ve Eklem Düzensizlikleri

Menü
Whatsapp İletişim
Şimdi Bizi Arayın