en iyi ortodontist

En iyi ortodontist, diş ve çene gelişimindeki muhtemel sorunları kolaylıkla fark edebilir. Uyumsuz ve çapraşık dişlerin uyum ilişkilerini kontrol eder. Eğer bozukluk fark edilirse tedavi süreci başlatılır. Uygulanan bu tedavi işlemine de ortodontik tedavi adı verilmektedir.

En iyi ortodontist hizmetleriyle, olumlu sonuçlar alabilmek için, bir takım ortodontik tedavi yöntemleri onaylanmaktadır. Aynı zamanda bu yöntemler dahilinde destek alınan metal brackets, porselen braket, lingual brackets ve şeffaf plaklar gibi aparatlar, ortodontik tedaviler için vazgeçilmez yöntemler olarak bilinmektedir.

Ortodontist Nedir?

Ortodontist veya ortodonti uzmanı, hem diş hekimliği hem de ortodonti alanında eğitim almış, diş, çene, ağız düzensizlikleri konularında muayene ve tedavileri gerçekleştiren uzman doktorlardır. Ortodontistle; dişler arasındaki ayrıklık, çapraşıklık, çene darlığı ve genişliği, çene eklemindeki bozukluklar üzerinde tedavilerini uygulayabilirler. Halk arasında diş teli doktoru denilen ortodonti doktoru ağızdaki bu sorunları düzelterek dişlere doğal bir görünüm kazandırır ve hastanın sağlıklı bir şekilde gülmesini sağlar. Ortodonti uzmanlarının uyguladıkları tedaviler şu şekildedir;

  • Kişiye uygun diş teli takmak
  • Çene yapısındaki bozuklukları gidermek
  • Ağız kapanış ve açılışındaki yaşanan sorunları çözmek
  • Çene darlığı sorunuyla ilgilenmek
  • Diş eksiklikleri ve protez konusuyla ilgilenmek
  • Diş ve çene yapısının büyüdüğü durumlara müdahale etmek,
  • Dişlerdeki çarpıklığı engellemek

gibi geniş uygulamalara sahiptirler.

En İyi Ortodontist
En İyi Ortodontist

Ankara En İyi Ortodontist

Ortodonti uzmanı olmak için 5 yıllık Diş Hekimliği fakültesi ve 4 yıllık Ortodonti uzmanlığı sürecini başarıyla tamamlayabilmek gerekir. Yani yeni hekim adaylarının ortodonti uzmanı olmak için üniversite ve uzmanlık eğitimi dahil en az 9 yıl eğitim almaları gerekir.

Enis Güray, ortodonti alanında doçent unvanına sahip olan ve Ankara merkezli muayenehanesinde hizmet veren hekimler arasında yer almaktadır. Uzun yıllardır muayene ve tedavi uyguladığı çok sayıda hastası ile olumlu ilişkiler içerisinde olan hekimimiz; Çankaya merkezinde verdiği hizmetler ile, ortodonti alanında ihtiyaç duyduğunuz rahatsızlıklara çözüm önerileri getirmektedir.

Siz de Ankara Ortodontist hizmetlerindeki talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz ve sahip olmak istediğiniz tedavi süreçlerine dair daha detaylı bilgi talep edebilirsiniz. İletişim adreslerimizden bize ulaşarak, aklınıza takılan sorulara cevap bulabilir ve daha konforlu şekilde yaşayabileceğiniz bir ağız yapısına sahip olmak için tedavi hizmetlerimiz hakkındaki detaylara erişebilirsiniz.

Ankara Ortodondist

Menü
Whatsapp İletişim
Şimdi Bizi Arayın