en-iyi-ortodontist

En iyi ortodontist hastadaki probleme en yüksek doğrulukta tanı koyan ve alandaki güncel gelişmeleri takip ederek en uygun tedaviyi planlayan hekimdir. Her bölgede ve uzmanlık alanında faaliyet gösteren, değerli çalışmalarıyla öne çıkan diş hekimlerimiz bulunmaktadır.

En iyi ortodontist doktorları farklı uzmanlık alanlarında çalışan ve hastaya çözüm odaklı tedaviler sunan sağlık çalışanlarıdır. Ortodonti tedavisi nasıl alınır? Ortodontik diş tedavisi almak için ortodonti alanında uzmanlaşmış bir diş hekimine başvurmak gerekmektedir. Diş hekiminiz ile planlayacağınız tedavi sayesinde ortodontik problemlerinizi geride bırakabilirsiniz.

Ankara En İyi Ortodontist

Ülkemiz, ortodontik sorunların sıkça görüldüğü bölgeler arasındadır. Peki ortodonti nedir? Dişlerin çene üzerinde hem işlevsel hem de estetik açıdan istenildiği şekilde konumlandırılmasına odaklanan bir diş hekimliği alanıdır. İskeletsel çene problemleri de ortodontinin ilgi alanına girmektedir. Ortodontik tedavi ise bu alanla ilişkili problemlere özgü uygulanan tedavi edici metotları içermektedir. Ortodonti alanının odaklandığı bazı problemler aşağıdaki gibi sıralanabilir.

 • Kapanış bozuklukları (maloklüzyon)
 • Çarpık dişler
 • Dış sıkma/gıcırdatma (bruksizm)
 • Dişler arasında ayrıklık (diastema)
 • İskeletsel çene problemleri
 • Hatalı konumlanan dişler

Türkiye’nin en iyi ortodontistleri kimlerdir? Türkiye ve Ankara özelinde düşünecek olursak deneyimli birden çok hekimden bahsedebiliriz. Deneyim, önemli bir kavramdır. Ancak deneyim haricinde bir ortodontistin fark yaratan noktası kendi alanına yaptığı katkılardır. Mucit hekim olarak bilinen Doç. Dr. Enis Güray, Ez Slider gibi ortodonti alanında kullanılan pek çok apareyin geliştiricisidir.

Enis Güray hastalarına çözüm odaklı ve güler yüzle yaklaşmayı bir çalışma ilkesi haline getirmiştir. Ortodontik bir probleminiz mevcutsa veya bu alandaki bir rahatsızlıktan şüpheleniyorsanız tanı ve tedavi hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Randevu taleplerinizi iletmek için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

en-iyi-ortodontist

Ortodonti Tedavi Kaç TL?

Ankara ortodonti fiyatları ne kadar? Ankara, ortodontik tedavilere olan talebin yoğun olduğu şehirlerimizden biridir. Bunda yoğun nüfusu da etkilidir. Ortodonti fiyatları temelde iki faktöre bağlıdır. Bunlardan ilki ihtiyaç duyulan tedavidir, diğeri ise kliniğin/merkezin fiyat politikalarıdır. Muayenehanemizde Türk Dişhekimleri Birliği tarafından ilan edilen fiyat listesi geçerlidir.

İşlem KDV Hariç Fiyat (TL) %8 KDV Dahil Fiyat (TL)
Lateral Sefalometrik Film Analizi 300,93 ₺ 325,00 ₺
Ortodontik Fotoğraf 166,67 ₺ 180,00 ₺
Angle Sınıf I Anomalilerinin Ortodontik Tedavisi 7.527,78 ₺ 8.130,00 ₺
Angle Sınıf II Anomalilerinin Ortodontik Tedavisi 9.546,30 ₺ 10.310,00 ₺
Angle Sınıf III Anomalilerinin Ortodontik Tedavisi 11.666,67 ₺ 12.600,00 ₺
Şeffaf Plaklar ile Ortodonti Tedavisi (Hafif) (Plak Ücreti Hariç) 11.833,33 ₺ 12.780,00 ₺
Şeffaf Plaklar ile Ortodonti Tedavisi (Orta) (Plak Ücreti Hariç) 16.898,15 ₺ 18.250,00 ₺
Şeffaf Plaklar ile Ortodonti Tedavisi (Ağır) (Plak Ücreti Hariç) 23.351,85 ₺ 27.380,00 ₺
Açık Kapanışın Ortodontik Tedavisi 12.023,15 ₺ 12.985,00 ₺
Önleyici Ortodonti Tedavisi 5.402,78 ₺ 5.835,00 ₺
Pekiştirme Aygıtı (Hawley Aygıtı vb.) 1.666,67 ₺ 1.800,00 ₺
Aparey Tamiri 666,67 ₺ 720,00 ₺
Mini Vida Uygulaması 1287,04 ₺ 1.390,00 ₺

Ortodonti Tedavisi Nasıl Hızlandırılır?

Hızlı ve etkili bir ortodontik tedavi deneyimi için probleme en kısa zamanda müdahale edilmesi gerekmektedir. Erken tedavi başlangıcı, problemin hızla giderilmesine katkıda bulunacaktır. Ortodontik bir tedavi alabilmeniz için bir ortodontistin çalıştığı klinik veya hastanelerden randevu almanız gerekmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, randevunun kimin için alındığıdır.

Devlet hastanelerinde veya devlete bağlı ağız ve diş sağlığı merkezlerinde, yalnızca 18 yaşından küçük hastalar tedaviye kabul edilmektedir. Yetişkin hastalar için özel klinik veya muayenehane seçenekleri bulunmaktadır. Ortodontik tedavi yöntemleri nelerdir?

 • Diş teli tedavisi
 • Şeffaf plak (invisalign)
 • Ortognatik cerrahi
 • Sabit ve hareketli apareyler
 • Mini vidalar
en-iyi-ortodontist

Tedavinin yöntemi büyük oranda uzman diş hekimleri tarafından belirlense de bazı tedavilerin farklı uygulama biçimleri olabilmektedir. Bu nedenle bazı vakalarda hasta görüşüne de başvurulmaktadır. Diş teli üzerinden örnek vermek gerekirse, lingual (içten) diş teli ve şeffaf diş teli uygulamalar da bulunmaktadır. Bu uygulamalar tedavide gizliliğe ve daha estetik bir gülüşe odaklanmaktadır.

Dişlere ve çeneye yönelik tedavilerin yapılabilmesi için bir üst yaş sınırı bulunmamaktadır. Burada önemli olan kriter, hastadaki kemik yapısının sağlıklı ve tedavi için müsait durumda olmasıdır. Bahsi geçen koşulun sağlanması halinde 10 yaşındaki bir çocuğa da 65 yaşındaki bir yetişkine de tedaviler uygulanabilmektedir.

En iyi ortodonti doktorları kimlerdir? Alanlarında en iyi hekimler, gelişmiş yöntemlerle tanı koyabilmekte ve farklı tedavi metotlarını uygulayabilmektedir. Buna ek olarak ortodonti alanına bilimsel katkılarda bulunan hekimler, hasta nezdinde öne çıkmaktadır. Dünya genelinde başarılı icatlarıyla tanınan Enis Güray, Ankara’daki muayenehanesinde hizmet vermektedir. Ortodontinin ilgi alanına giren bir problem yaşıyorsanız detaylı bilgi talebinde bulunmak ve randevu almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.