Diş Teli Fiyatları 2023

Diş Teli Fiyatları 2023

Diş teli fiyatları 2023 yılında; enflasyon artışından, Türk Dişhekimleri Birliği’nin yayınladığı fiyat listesinden ve tedavinin detaylarından etkilenebilmektedir. Şeffaf diş teli ve lingual diş teli gibi estetik görünüme odaklanan farklı uygulamalar da mevcuttur.

Diş teli fiyatları 2023 Ankara şehrinde ne kadar? Ankara’daki fiyatlar kliniklerin ücretlendirme politikalarına, hastanın sağlık güvencesine ve tedavinin hangi teknikle uygulandığına bağlı olarak değişebilmektedir. Ankara, metropol bir şehir olarak diş teli tedavisi alan hasta sayısı açısından zengindir. Diş teli bir ortodonti tedavisi olarak bilinmektedir ve belli ortodontik problemleri gidermek amacıyla uygulanmaktadır.

Şeffaf Diş Teli Fiyatları 2023

Şeffaf diş teli şu an ne kadar? Güncel fiyatlar, hangi sağlık kuruluşundan tedavi aldığınıza göre değişmektedir. Özel hastane diş teli fiyatları kaç TL? Doç. Dr. Enis Güray’ın kişisel muayenehanesinde Türk Dişhekimleri Birliği tarafından yayınlanan fiyat listesi geçerlidir. Diş teli ve ilişkili tüm işlemler için detaylı fiyat bilgisine aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tedavi/İşlemKDV Hariç FiyatKDV Dahil Fiyat (%8)
Lateral Sefalometrik Film Analizi300,93 ₺325,00 ₺
Lingual Teknikle Angle Sınıf I Anomalilerinin Ortodontik Tedavisi8.828,70 ₺9.535,00 ₺
Lingual Teknikle Angle Sınıf II Anomalilerinin Ortodontik Tedavisi11.194,44 ₺12.090,00 ₺
Lingual Teknikle Angle Sınıf III Anomalilerinin Ortodontik Tedavisi13.680,56 ₺14.775,00 ₺
Mini Vida Uygulaması1.287,04 ₺1.390,00 ₺
Düz Ark Teli Tatbiki (Tek Çene NİTİ Telleri)569,44 ₺615,00 ₺
Büküm İçeren Tel Tatbiki (Tek Çene)587,96 ₺635,00 ₺
Bant Tatbiki (Tek Diş)541,67 ₺585,00 ₺
Braket Tatbiki (Tek Diş)472,22 ₺510,00 ₺
Düşen Bant Tatbiki (Tek Diş)518,52 ₺560,00 ₺
Düşen Braket Tatbiki (Tek Diş)490,74 ₺530,00 ₺
Bant veya Braket Çıkarılması (Tek Diş)199,07 ₺215,00 ₺

Diş Teli Kaç Yaşında Takılır 2023?

Şeffaf diş teli, çene ve dişlere yönelik bazı problemlerin giderilmesinde tercih edilen etkili bir tedavi yöntemidir. Şeffaf tellere ek olarak içten diş teli uygulaması da son yıllarda popülerlik kazanmıştır. Lingual ortodonti diş tellerinin, dişin dile bakan kısmına takılması gibi uygulamalara sahiptir. Böylece tedavi daha gizli ve estetik olmaktadır. Kişi konuşurken veya gülerken diş teli taktığı anlaşılmamaktadır.

Diş telleri; çarpık dişler ve diş dizilim bozuklukları başta olmak üzere pek çok ortodontik problemin tedavisinde tercih edilmektedir. Ortodonti; dişlerin çene üzerinde hem estetik hem de işlevsel anlamda olması gerektiği gibi dizilmesine odaklanan bir alandır. Alt ve üst çeneye ait deformasyon gibi problemler de bu diş hekimliği alanının kapsamında bulunmaktadır. Diş telleri; bir kısmını aşağıdaki gibi sıralayabileceğimiz pek çok bozukluğun tedavisinde kullanılmaktadır.

  • Diş çapraşıklıkları
  • Kapanış bozuklukları
  • Eklem düzensizlikleri
  • Dişler arası boşluk
  • Diş dizilim bozuklukları

Diş teli takılabilmesi için kişinin ağzında yeteri kadar yetişkin diş bulunmalıdır. Bunun içinse en azından 8-10 yaş civarında olmak gerekmektedir. Yaş konusunda bir üst sınır yoktur. Ancak kişinin çene kemiği yapısı sağlıklı olmalıdır.

18 Yaş Altı Diş Teli Ücretsiz mi?

18 yaşını henüz doldurmayan hastalar hem devlete bağlı hem de özel sağlık kuruluşlarından tedavi hizmeti alabilmektedir. Her iki seçenekte de tedavi ücretsiz değildir. SGK diş teli fiyatları ne kadar? Doç. Dr. Enis Güray’ın kişisel muayenehanesinde Türk Dişhekimleri Birliği tarafından ilan edilen ve daha önce paylaştığımız fiyatlar geçerlidir. Devlet hastanelerinde ise bu tedavi ücretlerinin yüzde 50’si SGK tarafından karşılanmaktadır.

Devlette diş teli 18 yaş üstü fiyatları ne kadar? 18 yaş üstü bireylerin devlette diş teli tedavisi alma hakkı yoktur. Yetişkin hastalara diş teli, alanında uzman bir diş hekimi tarafından klinik ortamda hastaya uygulanır. Uygulama büyük ölçüde ağrısız ve acısız bir şekilde gerçekleştirilir. Diş tellerinin yerleştirilmesi ile ilişkili tüm prosedürler yaklaşık 1 saat içinde tamamlanır. Doktor tarafından hasta bilgilendirilir ve kontrol randevularını aksatmaması istenir.

Diş Teli Fiyatları 2023

Diş Teli Fiyatları 2023 18 Yaş Altı

Devlette diş teli fiyatları 2023 yılında kaç TL? Sağlık Bakanlığına bağlı kuruluşlardan diş teli tedavisi alabilmek için hastanın 18 yaşını doldurmamış olması gerekmektedir. Çocuk hastalar örneğin devlet hastanelerinden ya da devlete bağlı ağız ve diş sağlığı merkezlerinden randevu alabilmektedir. Ancak uzun tedavi ve randevu bekleme süreleri devlet hastanelerinde yaygın bir sorun olarak gözükmektedir.

Devlet hastanesinde diş teli fiyatları ne kadar? Yetişkin hastalar devlete bağlı ağız ve diş sağlığı merkezlerinin ortodonti birimlerinden randevu alma hakkına sahip değildir. Bu hastalar sadece özel hastaneler veya muayenehanelerden randevu alabilmektedir.

Devlet hastaneleri çocuk hastaların tedavi ücretlerinin %50’sini karşılamaktadır. Özel kliniklerden yaş fark etmeksizin tüm hastalar yararlanabilmektedir. Ortodonti alanı çene ve dişlerinizi ilgilendiren yapısal bozuklukların tedavisine odaklanmaktadır. Şeffaf diş teli, şeffaf plak (invisalign), mini vida, gece plağı gibi tedavi metotları bu alanda yaygın olarak kullanılan yöntemlerdendir.