Diş Plak Fiyatları

Diş plak fiyatları birçok faktöre göre değişiklik gösterebilmektedir. Diş Tedavi aşamalarında kişiye özel olarak üretilen ürünler fiyatlarda değişikliğe neden olan en temel sebeplerdir. Bunlar dışında diş plak fiyatlarını belirleyen farklı kriterler de vardır. Diş hekiminin tecrübesi, uygulanan plak çeşidi ve kalitesi de fiyatlar üzerinde değişikliklere neden olabilir.

Diş plak fiyatları için değişikliğe sebep olan bir diğer faktör ise plak çeşidi ve türleridir. Tek çene şeffaf plak fiyatları, şeffaf plak fiyatları, orthero ve invisalign şeffaf plak fiyatları bunlara örnek olarak gösterilebilir. Tel aparatları kullanmak istemeyenler tarafından en çok tercih edilen plak çeşitleri şeffaf plaklardır. Bu ürünler hastanın istek ve ihtiyaçlarına göre belirlenmektedir. Muayene işlemlerinin ardından belirlenen ihtiyaçlar, en yüksek memnuniyet ilkesiyle uygulanır. Bu uygulamaların taban fiyatları, Türk Dişhekimleri Birliği tarafından belirlenmektedir.

Diş Plak Fiyatları 2023

Diş plak fiyatlarında çeşitli sebeplerden dolayı yıl yıl artışlar gözlemlenebilmektedir. 2023 yılında da bu artışlar yaşanmıştır. Bu artışların sebepleri kur dalgalanmaları, enflasyon artışları gibi noktalara dayanmaktadır. Tedavi çeşitlerinin de belirlediği fiyatlar, yukarıda belirtilen değişkenlere göre yeniden listelenmiştir. Bu listeler Türk Dişhekimleri Birliği’nin belirlediği taban fiyatlara göre şekillenmektedir. Gelişen teknoloji ile farklı plak çeşitleri ortaya çıkmıştır. Tek çene şeffaf plak fiyatları, şeffaf plak fiyatları, orthero plak fiyatları ve invisalign şeffaf plak fiyatları da oldukça merak edilmektedir. Bu diş plak fiyatları da yeni güncellemeler almıştır. Fiyat güncellemeleri ürünlerin kalitesine göre değişebilmektedir.

DİŞ PLAK FİYATLARI

Diş Plağı Neden Takılır?

Bazı diş rahatsızlıkları için diş plağı ideal bir tedavi yöntemidir.  Bu tedavi yöntemiyle diş çapraşıklıkları, diş sıkma, diş boşlukları gibi ortodontik problemlerin önüne geçilir. Çene yapısının da önem taşıdığı tedavide, ağız için en uygun plak tercih edilir. Bu uygunluğa karar vermek için hastaya ortodontist hekim muayenesi yapılır. Hemen ardından uygulama adımına geçilir. Bu süreç mutlaka uzman bir diş hekimi tarafından yönetilir. Tedavinin süresi ortodontik problemin karmaşıklığına göre değişkenlik gösterir.

Diş Plaklarının Avantajları Nelerdir?

Diş plaklarının sağladığı kullanım avantajları ile hastalar çok daha konforlu ve sağlıklı bir deneyime kavuşurlar. Bu sebeple diş plakları, diş tellerine göre daha fazla tercih edilir. Diş tellerine göre çok daha estetik ve şık bir görünüm sunarlar.  Daha az muayene gerektirirler, oral hijyeni olumlu anlamda etkilerler. Çıkartılabilir olması sebebiyle de kullanıcı dostudurlar. Birçok kullanım avantajı sağlayan diş plakları, son yıllarda oldukça revaçtadır.

Şeffaf Diş Plakları

Hastaların dişlerine uygun şekilde üretilen şeffaf diş plakları, dişlerin düzeltilmesi ve ortodontik tedavisi için kullanılır. Çoğunlukla diş görünümünden memnun olmayan kişiler tarafından tercih edilirler. Renksiz ve şeffaf olarak tasarlanan şeffaf diş plakları, gündelik hayatta kullanım kolaylığı sunarlar, bu sebeple diş tellerine göre estetik açıdan daha fazla tercih edilirler. Yemek yeme ve günlük kullanımda rahat bir deneyim sunarlar, temizlik ve hijyen konusunda da önemli artılar sunarlar. Son yıllarda diş gıcırdatma sorunları için gece plağı olarak da tercih edilirler.

Plak Kaç Sene Takılır?

Diş plakları diş hekimleri tarafından hastanın dişlerinde yer alan sorunları düzeltmek için kullanılan ortodontik bir üründür. Diş plağının ne kadar süreyle takılacağı, birçok farklı duruma göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu süre genelde birkaç ay ile birkaç yıl arasında değişebilmektedir.

Bu süreçte düzenli kontrollerin yaptırılması gerekir. Kontroller sırasında süreç değerlendirilir, bazı durumlarda plağın ölçüleri yeniden düzenlenebilir. Tedavi süresi boyunca, düzenli olarak diş hekiminize gitmek, tedavinin başarılı olması için önem arz etmektedir. Tedavi süresi, her hastanın durumuna göre özel olarak belirlenir.

Siz de Doç. Dr. Enis GÜRAY tarafından uygulanan ortodontik tedavilerin fiyat bilgilerini öğrenmek, tedaviler hakkında daha detaylı bilgilere sahip olmak ve en hızlı şekilde randevu oluşturmak için iletişim adreslerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

DİŞ PLAK FİYATLARI