Ankara Ortodontist

Ankara ortodontist hizmetleri kapsamında invisalign, diş teli, şeffaf diş teli, ortognatik cerrahi gibi tedavilere kolay erişimin olduğu bir şehirdir. Ortodonti, dişlerin çene üzerinde hem işlevsel hem de estetik olarak konumlanmasına yönelik çalışan bir alandır.

Ankara ortodontist tavsiyesi için zengin seçeneklere sahip şehirler arasındadır. Bölgede nüfus yoğunluğu fazla olduğundan tedavilere olan talep de yüksek olmaktadır. Ancak devlet hastanelerindeki bekleme süreleri ve bu hastanelerde yetişkin hastaların tedaviye kabul edilmemesi gibi sebeplerden ötürü, pek çok kişi bir ortodonti kliniği aracılığıyla hizmet almaktadır.

Ankara Ortodontist

Ankara Çankaya Ortodontist

Ortodonti, bir diş hekimliği alanı olarak dişlerin ve çenenin yapısal problemlerine odaklanmaktadır. Bir ortodontist çarpık, biçimsiz ya da hatalı konumlanan dişler gibi problemlerin tedavisinde uzmandır. Ayrıca aşağıda listelenen sorunlar/hastalıklar da ortodontistler aracılığıyla tedavi edilebilmektedir.

Diş dizilim sorunları

Diş çapraşıklıkları

Diş gıcırdatma/sıkma (bruksizm)

Çene problemleri (maloklüzyon)

İskeletsel deformiteler

Ortodonti alanındaki güncel bilimsel gelişmelerin takip edildiği, teknik alt yapısının yeterli olduğu bir klinik ile pek çok sorun tedavi edilebilir. Doğru tedavi, ancak doğru teşhis ile mümkün olabilir. Bu nedenle tüm şikayetlerin dikkatle dinlenmesi ve röntgen/panoramik film gibi tekniklerle verilerin desteklenmesi gerekmektedir.

Çankaya’daki muayenehanesinde, daima güler yüzlü bir yaklaşımla hizmet sunmayı ilke edinen Enis Güray, aynı zamanda EZ Slider gibi birçok ortodontik ürünün de mucididir. Ankara en iyi ortodonti hekimi denilince, akla ilk gelen isimlerden olan Enis Güray’dan randevu almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ortodonti Tedavi Kaç TL?

Ankara ortodonti fiyatları bu alanda tedaviye ihtiyaç duyan hastalar tarafından merak konusu olmaktadır. Farklı merkezler, farklı fiyat seçenekleri sunabilmektedir. Enis Güray’ın Ankara’daki muayenehanesinde, Türk Dişhekimleri Birliği’nin yayınladığı, önerilen fiyatlar listesi geçerlidir. Çeşitli muayeneler ve ortodontik tedaviler için fiyatlara aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tedavi/İşlemKDV Hariç Fiyat%8 KDV Dahil Fiyat
Panoramik Film518,52 ₺560,00 ₺
Lateral Sefalometrik Film523,15 ₺565,00 ₺
Angle Sınıf I Anomalilerinin Ortodontik Tedavisi7.527,78 ₺8.130 ₺
Angle Sınıf II Anomalilerinin Ortodontik Tedavisi9.546,30 ₺10.310,00 ₺
Angle Sınıf III Anomalilerinin Ortodontik Tedavisi11.666,67 ₺12.600,00 ₺
Şeffaf Plaklar ile Ortodontik Tedavi (Hafif) (Plak Ücreti Hariç)11.833,33 ₺12.780,00 ₺
Şeffaf Plaklar ile Ortodontik Tedavi (Orta) (Plak Ücreti Hariç)16.898,15 ₺18.250,00 ₺
Şeffaf Plaklar ile Ortodontik Tedavi (Ağır) (Plak Ücreti Hariç)25.351,85 ₺27.380,00 ₺
Açık Kapanışın Ortodontik Tedavisi12.023,15 ₺12.985,00 ₺
Önleyici Ortodontik Tedavi5.402,78 ₺5.835,00 ₺
Pekiştirme Aygıtı (Hawley Aygıtı vb.)990,74 ₺990,74 ₺
Aparey Tamiri421,30 ₺455,00 ₺
Hızlı Maksiller Genişletme Apareyi3.226,85 ₺3.485,00 ₺
Mini Vida Uygulaması1.287,04 ₺1.390,00 ₺

Ankara Ortodonti Tedavi Randevusu İçin

Ankara Ortodontist Tavsiyesi

Doğumsal kusurlar, genetik yatkınlık veya sonradan geçirilen kazalar gibi faktörler dişlerin, çene üzerinde düzgün bir şekilde konumlanmasına engel olabilir. Ayrıca diş çarpıklıkları ve çene gerilikleri de toplumumuzda sık karşılaşılan sorunlar arasındadır. Bu problemlerin pek çok vakada etkili bir tedavisi bulunmaktadır.

Ortodonti Ankara ilinde birçok hastanın tedavi gördüğü bir alandır. Bu nedenle Ankara ortodontistleri, hastalar tarafından sıklıkla araştırılmakta ve en iyi tedavi alınmaya çalışılmaktadır. Geliştirdiği öncü icatlar sayesinde mucit hekim olarak da tanınan Doç. Dr. Enis Güray, hastalar arasında en çok tavsiye edilen diş hekimlerindendir.

Ankara ortodonti klinikleri arasında özel bir yerde konumlanan muayenehanemiz, internet ortamında aldığı değerlendirmelerde de bir adım öne çıkmaktadır. Yüksek hasta memnuniyetine sahip tedavi hizmetlerimizden siz de yararlanabilirsiniz.

Ankara Ortodontist

Ankara Ortodonti Tedavi Randevusu İçin

Ankara Ortodontist

Ortodonti Tedavisinde Devlet Ne Kadar Ödüyor?

Ankara ortodonti randevu alma hususunda, devlet hastanelerinde ve devlete bağlı ağız ve diş sağlığı merkezlerinde bazı sorunlarla öne çıkabilen bir şehirdir. Pek çok devlet hastanesinde ortodonti birimi bulunmamaktadır. Ortodonti Ankara hangi hastanelerde var?

Bakanlığa bağlı ağız ve diş sağlığı merkezlerinin çoğunda ortodonti alanında görev yapan diş hekimleri vardır. Bu merkezlerde yalnızca 18 yaşından küçük hastalar tedaviye kabul edilmektedir. Bu hastalar, genellikle tedavi randevuları için uzun bekleme sürelerinden geçmektedir.

Çocuk yaştaki hastaların tedavileri Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından belli oranlarda karşılansa da aynı durum yetişkin hastalar için geçerli değildir. Bu nedenle yetişkin hastalar için özel ağız ve diş sağlığı merkezleri, klinikler veya muayenehanelerden başka bir seçenek yoktur. Ortodonti alanı tedavi konusunda yenilikçi ve konforlu pek çok seçenek sunmaktadır. Başlıca tedavi yöntemlerini aşağıdaki listede bulabilirsiniz:

Şeffaf plak (invisalign)

Diş teli

Şeffaf diş teli

Hareketli ve sabit apareyler

Ortognatik cerrahi